Tisk
DANFOSS: <small>Tepelné čerpadlo DHP-AQ s největšími úsporami</small>

DANFOSS: Tepelné čerpadlo DHP-AQ s největšími úsporami

Dagmar Šimonová | Středa, 12. září 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Pokud hledáte pro váš dům vhodné tepelné čerpadlo v systému vzduch / voda, které by nabízelo co nejlepší účinnost, vysoký výkon, nízké energetické ztráty a vysokou teplotu topné vody, pak je řešením čerpadlo firmy Danfoss DHP-AQ. Kvality tohoto zařízení doložil nedávno provedený nezávislý test 12 tepelných čerpadel různých značek, který zrealizovala Švédská energetická agentura.

Na základě výsledků hodnocení tohoto náročného testu bylo jednoznačně prokázáno, že tepelné čerpadlo Danfoss DHP-AQ má nejlepší roční účinnost (tedy míru účinnosti tepelného čerpadla stanovenou na ročním základě, zahrnující teplá i chladná období a přípravu teplé vody). Z toho vyplývá, že uživatelům přináší největší úspory.

Danfoss DHP-AQ má nejlepší roční účinnost

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Danfoss - poměr velikostí čerpadelTepelné čerpadlo DHP-AQ bylo vyvinuto se zcela novým typem regulace, která neustále koordinuje a optimalizuje pro tepelné čerpadlo všechny důležité parametry. Vyniká například mimořádnou schopností vytápět dům při venkovní teplotě až do – 20 °C. Tepelné čerpadlo, které získává energii z venkovního vzduchu a produkuje teplo i teplou vodu, vyniká nejen vysokou účinností, ale i nadstandardním uživatelským komfortem, který podtrhuje nadčasovým designem. S množstvím příslušenství a výkonovou řadou od 6 do 36 kW nabízí řešení jak pro malé domy, tak pro větší stavby. Tepelné čerpadlo Danfoss DHP-AQ disponuje navíc vestavěnou funkcí chlazení – snížení vnitřní teploty v letních měsících.

Mezi další výhody tepelného čerpadla DHP-AQ patří velmi nízká hladina hluku, která byla dosažena sofistikovanou mechanickou konstrukcí. Velkým lákadlem je rovněž možnost ohřát až o 15 procent více teplé vody než nabízejí běžné ohřívače při stejných provozních nákladech. Nezanedbatelnou vlastností je také patentovaná technologie firmy Danfoss (TWS), která uživatelům zajišťuje mimořádně rychlý ohřev teplé vody. V duchu firemní filozofie je provoz čerpadla nastavován pomocí jednoduché a transparentní obsluhy. Podle poznatků firmy Danfoss se návratnost investic do tohoto tepelného čerpadla pohybuje okolo sedmi let.

Vybrané výsledky testu pro tepelné čerpadlo DHP-AQ vzduch/voda

  • Nejvyšší roční topný faktor ve všech měřených případech
  • Pro malé domy (~ 15 000 kWh / rok), RTF 3,0 – RTF je o 0,1 až 0,6 větší než u ostatních modelů
  • Pro střední domy (~ 25 000 kWh / rok), RTF 2,9 - RTF je o 0,1 až 0,7 větší než u ostatních modelů
  • Největší úspory energie
  • Pro malé domy (~ 15 000 kWh / rok), roční úspora o 300 až 1400 kWh více než u ostatních modelů
  • Pro střední domy (~ 25 000 kWh / rok), roční úspora o 500 až 3000 kWh více než u ostatních modelů
  • Extrémně nízká hlučnost
  • Hladina akustického výkonu = 61dB(A)
  • Velké množství vody dodávané ohřáté na 40 °C

DanfossZe všech testovaných modelů dodává DHP-AQ největší množství teplé vody ohřáté na 40°C v poměru k objemu zásobníku teplé vody. Model použitý v testu měl 180litrový zásobník teplé vody, který dodává 300 litrů 40°C teplé vody z kohoutku. To zajišťuje vynikající komfort teplé vody bez potřeby velkoobjemových zásobníků teplé vody. Zásobník teplé vody o objemu 300 litrů může poskytnout v případě potřeby až 500 litrů vody ohřáté na 40°C.

Vaše komentáře (2)

Nejnovější články v kategorii “Technická zařízení”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop