Tisk
ELKO EP: <small>Prestižní ocenění Firma roku putuje do Holešova</small>

ELKO EP: Prestižní ocenění Firma roku putuje do Holešova

Petr Houška | Neděle, 09. prosinec 2012 |

Přidat na Seznam.cz

V celostátní anketě Firma roku získala společnost ELKO EP "stříbro" a ve Zlínském kraji "zlato". Společnost je tradiční výrobce elektronických modulových přístrojů a v posledních letech lídr dynamicky se rozvíjejícího trhu s „inteligentními domy", jež je možné řídit pomocí jediného ovladače, tabletu či smartphonu.

elko2Cenu Vodafone Firma roku udílí každý rok Hospodářské noviny společnostem, které vykazují nejlepší ukazatele rentability, likvidity, zadluženosti, aktivity, ziskovosti a produktivity v daném regionu. Vítězové krajských kol postupují do celostátního finále, které v letošním roce proběhlo 4. prosince v Praze na Žofíně. Ve Zlínském kraji se do ankety přihlásilo celkem 252 společností.

ELKO EP byla založena v roce 1992 a v současnosti je čtvrtou nejvýznamnější společností v oboru elektroinstalací v Evropě. Dlouhou dobu je lídrem oblasti klasických elektronických modulových přístrojů (v současnosti cca 80 % českého trhu), v posledních letech se stále více soustředí na vývoj a realizaci sofistikovaných systémů inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě.

„Chytrá ovládání celé domácnosti prožívají v západním světě velký boom, jež se začíná projevovat už i v České republice. My iNELS vyvíjíme už sedm let a v současnosti jsme našim zákazníkům schopni nabídnout skutečně komplexní řešení, ať už drátové nebo bezdrátové, za cenu, jež je dostupná téměř každému," říká Jiří Konečný, majitel a zakladatel společnosti ELKO EP.

Odborná porota ocenila také, že se vítězná firma vypracovala od nuly. Její majitel začínal s rodinnou manufakturou a dnes patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v kraji.

„Začínal jsem v garáži rodičů, kdy jsme vyráběli spínací bloky a časová relé. Jednoduše jsem to vymyslel, vyrobil a prodal – a i po dvaceti letech je princip stále stejný a produkt stále funguje. I dnes pro nás relé sice znamenají 80 procent obratu, ale jsme už na hranici našich možností a prakticky na konci vývoje. I proto jsme se zaměřili na inteligentní elektroinstalace a investovali velké prostředky do vývoje a osvěty. Díky tomu máme dnes produkt, který patří k absolutní evropské špičce," dodává Jiří Konečný.

Systém iNELS již dnes řídí například osvětlení zámku v Holešově, nemocnice v Olomouci nebo benzínky v Mohelnici.

O společnosti...

elko1Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2011 dosáhlo ELKO EP tržby ve výši 200 milionů korun. V roce 2012 se stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, vše o produktu iNELS je na www.inels.cz.

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Technická zařízení”

 • Domácnost s drátem nebo bez?

  Domácnost s drátem nebo bez?

  V každé domácnosti neustále přibývá systémů, které se ovládají elektronicky. Zdaleka už to nejsou jen světla, několik spotřebičů a pár zásuvek. Moderní domy mají řízené…

 • Jak probíhá stavba dřevostavby v režii těžké techniky

  Jak probíhá stavba dřevostavby v režii těžké techniky

  Možná i vám někdy přišlo na mysl, jak naši předkové při stavbách svých prastarých roubenek dopravovali těžké klády na místo, kde si svůj dům stavěli. Neměli k dispozici žádné…

 • Nové technologické zařízení pro výrobu dřevostaveb

  Nové technologické zařízení pro výrobu dřevostaveb

  Třístolový systém WEINMANN by měl vyrábět stěnové, střešní a stropní panely v rámové a masivní dřevěné konstrukci dřevostaveb. Konkrétně tento výrobní systém si k modernizaci…

 • RE.FINE – řešení pro čistou pitnou vodu

  RE.FINE – řešení pro čistou pitnou vodu

  Léty prověřený systém rozvodů pitné vody RAUTITAN německé společnosti REHAU z materiálu PE-Xa spojovaný metodou násuvných objímek z plastu nebo mosazi, se v minulém roce rozšířil o…

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop