Tisk
ELKO EP: <small>iNELS patří mezi členy Asociace chytrého bydlení</small>

ELKO EP: iNELS patří mezi členy Asociace chytrého bydlení

Dagmar Šimonová | Pátek, 15. únor 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Na počátku roku 2013 zahájila činnost Asociace chytrého bydlení, sdružení odborníků z oblasti inteligentní elektroinstalace, architektury, audio-video techniky, klimatizací a rekuperací, domácích spotřebičů, kamer, zabezpečovacího systému, osvětlení, relaxace apod. Jde o vůbec první sdružení tohoto typu, které reaguje na vysoce aktuální téma chytrého bydlení.

Asociace chytrého bydlení sdružuje odborníky z oblasti inteligentní elektroinstalace

asociace chytreho bydleni logoMezi členy Asociace patří v současnosti iNELS Smart Home Solutions (systém inteligentní elektroinstalace), Atrea (přední výrobce vzduchotechniky na českém trhu), BaSys (distributor špičkové elektroniky), Bulb (specialista na prodej a servis související s designovým osvětlením a nábytkem), USSPA (výrobce prvotřídních masážních a plaveckých termálních bazénů) a Viadrus (významný výrobce topenářské techniky). Velmi úzkou spolupráci s Asociací navázali např. Axis Communications (celosvětová jednička v oblasti síťového videa) a Miele (výrobce prestižních spotřebičů pro domácnost a profesionální provozy).

Praha Palladium prezentace1Zájem o členství v Asociaci projevují i další značky, jejichž činnost souvisí s problematikou inteligentního bydlení, jako jsou výrobci garážových vrat, stínicí techniky či zabezpečovacích systémů," říká Jindřich Švestka, předseda Asociace chytrého bydlení a manažer iNELS Smart Home Solutions.

Nezávislé sdružení se chce podílet na výzkumu, propagaci a osvětě

MieleIdeou Asociace chytrého bydlení je vytvoření nezávislého sdružení, které se bude podílet na výzkumu, propagaci a osvětě v souvislosti s inteligentními domy a budovami, které svým uživatelům nabízejí zdravější a komfortnější bydlení a zároveň efektivní a snadné řízení domácnosti. Iniciátorem vzniku Asociace je společnost ELKO EP se systémem inteligentní elektroinstalace iNELS Smart Home Solutions.

DSC 0453 kopie„Každý den se setkáváme s novými a novými investory, kteří doslova tápou prakticky ve všech technologiích, protože logicky nejsou odborníky. Jsou ovlivňováni reklamou, akčními nabídkami a pozitivními nebo naopak negativními referencemi. Nikdo si však neuvědomuje, že stejně jako auto má určité vlastnosti a jednotlivé komponenty jsou dimenzovány tak, aby spolu komunikovaly pro naplnění těchto vlastností, úplně stejně se musí chovat i dům samotný. A protože auto se kupuje většinou jako sériové, ale většina domů je odlišná, rozhodli jsme budoucí majitele, jejich projektanty a architekty vzdělávat." doplňuje Jindřich Švestka.

Praha Palladium prezentace2Jedním z úkolů Asociace je vzdělávat širokou i odbornou veřejnost v otázkách spojených s chytrými domy a dalšími stavbami, prosazovat standardy chytrého bydlení u novostaveb i u rekonstrukcí, u rezidenční i nerezidenční výstavby.


Ineligentní elektroistalace bude za pár let běžnou záležitostí

Brno prodejna„Prostřednictvím Asociace plánujeme poskytovat zájemcům odborné konzultace, pořádat kurzy, semináře, přednášky či exkurze, publikovat odbornou literaturu a spolupracovat s akademickou obcí, především technickými univerzitami v Praze, Brně, Zlíně či Ostravě.


Miele 2
Důležitá je i spolupráce se středními školami a odbornými učilišti. Důvod je zcela jasný – vše potřebuje montáž a následný servis. Stejně jako v minulosti byly mobilní telefony, notebooky nebo klimatizace v autech výsadou majetnějších, dnes jsou nedílnou součástí života většiny z nás. Chceme být těmi, kteří přímo udávají a ovlivňují trendy v oblasti chytrého bydlení, protože v blízké budoucnosti bude i tento obor zcela běžný." doplňuje Jindřich Švestka.

 

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Technická zařízení”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop