Tisk
Jak topit ekologicky? Vyzkoušejte palivové dřevo

Jak topit ekologicky? Vyzkoušejte palivové dřevo

Redakce | Pondělí, 07. březen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Vytápění domu je drahá a v řadě případů také ekologicky nepříliš prospěšné záležitost. Jak ušetřit svoji peněženku a zároveň životní prostředí pomocí chytrého výběru vhodného paliva je až překvapující. Zvolíte uhlí, vsadíte na elektřinu, podpoříte plynový průmysl nebo vyzkoušíte palivové dřevo?

 

Ekologické palivo z obnovitelných zdrojů

Prodej palivového dřeva, který je v rovnováze s výsadbou nových stromů a se správným lesním hospodařením, je plně obnovitelným zdrojem energie s velmi nízkým dopadem na životní prostředí. Zásoby uhlí nebo plynu jsou totiž omezené. A elektřinu je potřeba vyrobit jiným způsobem, ale pravda je, že jí je spíše potřeba pro uvádění strojů do chodu než pro samotnou výrobu tepla.

Dřevo na paletách pro snadnou manipulaci a skladování

Výhodou palivového dřeva, které je již srovnané na paletách, je možnost snadného uskladnění a následné manipulace. V porovnání s uhlím se jedná o značný rozdíl, kdy není nutné vyčleňovat speciální prostory a dávat si takový pozor na riziko zašpinění. Při objednání je složení velmi jednoduché a stačí si pouze vyčlenit vhodný a zastřešený prostor, kam se vejde objednaný počet palet.

palivove-drevo

 

Dřevo vhodné k okamžitému topení

V dodávce je už suché dřevo, které je vhodné k okamžitému topení. Prodej palivového dřeva již nevyžaduje žádné další sušení. Pokud si ale i přesto nejste jistí, můžete si nechat dovezené dřevo nějakou dobu proschnout a mezitím využívat pro topení jiný zdroj, jako jsou například dřevěné brikety, které mají velmi dobrou výhřevnost.

Doprava zdarma po celé České republice

Po objednání jedná palety s palivovým dřívím mát dopravu zdarma po celé České republice. A právě i tento fakt je rozdíl, který dělá z palivového dřeva vhodnou variantu topného materiálu pro všechny, kteří touží po levném, spolehlivém a ekologickém topivu.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Vytápění a vzduchotechnika”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop