Tisk
Centrální vysavač – léty prověřená kvalita

Centrální vysavač – léty prověřená kvalita

Komerční sdělení | Pondělí, 01. říjen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Vysavače obvykle řadíme do skupiny spotřebního zboží a v posledních letech jsme svědky jevu, kdy se takové zboží porouchá či morálně přežije během několika let. Čestnou výjimku zde tvoří centrální vysavače, které nejenom že jsou dimenzovány na celá desetiletí bezproblémového provozu, ale navíc disponují schopnostmi, o kterých si běžný přenosný či robotický vysavač může nechat jen zdát.

Centrální vysavač není pouhý spotřební výrobek, ale spíše je namístě hovořit o technologii. A aby toto zařízení mohlo bez problémů sloužit desítky let, musí mít určité vlastnosti, kterých se současným běžným spotřebním výrobkům často nedostává. Jde o kvalitní materiály v dostatečných tloušťkách a pevnostech, které se ani po desítkách let neopotřebují. Potvrzují to i zkušenosti z Kanady, domovské země centrálních vysavačů, kde se tímto způsobem vysává už přes půl století. Ve prospěch centrálních vysavačů hovoří i to, že ani po padesáti letech se nikomu nepodařilo tento způsob vysávání překonat. Bez nadsázky se tedy jedná o nejzdravější vysávání pro váš čistý domov.

AVL 0151Léty prověřeno

Lidé, kteří nejsou příliš obeznámeni s problematikou centrálních vysavačů, mnohdy netuší, kolik nejrůznějších výhod centrální vysávání nabízí. Základem je čisté prostředí, kdy díky uzavřenému okruhu všechny nečistoty skončí v zásobníku někde v technické místnosti a vzduch je po přefiltrování vyfouknut mimo obytný prostor, tím je zajištěna stoprocentní filtrace. Samotný prach s celou řadou alergenů, spor, roztočů a dalších nevítaných návštěvníků se zachytí díky účinným filtrům ve sběrné nádobě vysavače a nevíří se tak zpět v obytné místnosti, jako tomu je u klasických nebo robotických vysavačů. Jednotka bývá obvykle umístěna v garáži, ve sklepě, v technické místnosti, pod schody v suterénu, ale vždy mimo obytný prostor. Za zmínku stojí i varianty, kdy je prach dopraven potrubím až do centrální jednotky, kde se smíchá s vodou a po jejím naplnění se automaticky vypouští do kanalizace. Připočtete-li k tomu snadnou manipulaci s lehkou hadicí, tichý provoz a celou řadu praktických doplňků, nástavců a štěrbinových zásuvek, je zřejmé, že doposud nebyl vynalezen efektivnější, hygieničtější a spolehlivější způsob vysávání.

Šetrný k přírodě

Jedním z důvodů, proč si lidé pořizují do domů i bytů centrální vysavače, je i snaha chovat se ohleduplně k životnímu prostředí. Platí to beze zbytku pro významného kanadského výrobce centrálních vysavačů Husky, který při výrobě klade důraz na využití snadno recyklovatelných materiálů. Systémy centrálního vysávání společnosti Husky se skládají převážně z recyklované oceli a hliníku, dvou nejvíce recyklovaných materiálů na světě. To je významná úspora energie, protože recyklace hliníku a oceli využívá o 95 procent méně energie než jejich výroba z nových materiálů, což výrazně snižuje emise skleníkových plynů. Navíc hliník a ocel lze recyklovat opakovaně, což snižuje znečištění půdy a vody způsobené těžbou. Tím, že Husky místo obvyklých plastů používá k výrobě komponentů centrálních vysavačů kovy, eliminuje znečištění plasty půdy, vodních toků a oceánů.

S environmentálními dopady souvisí také otázka, kolik let vám vysavač vydrží. Přenosný vysavač budete v průměru vyměňovat každých pět až osm let a vše skončí na skládkách odpadu. Systémy Husky jsou vybudovány tak, aby vydržely, takže se správnou péčí a údržbou vám centrální vysavač Husky bude bezproblémově dlouhá léta, což dokazuje i unikátní záruka 25 let.

Výkon a čas

Určitě jste zaznamenali, že Evropská komise nepovoluje výrobu domácí vysavače s výkonem nad 900 wattů. Zde je potřeba zdůraznit, že centrálních vysavačů se tato omezení netýkají, protože jsou z tohoto nařízení vyjmuty. Z výše uvedeného vyplývá, že pokud chcete opravdu kvalitně „vyluxovat" a nechcete přejíždět koberec několikrát po sobě, abyste úspěšně vysáli všechny nečistoty a prach, půjde to pouze s centrálním vysavačem. S méně výkonnými přenosnými vysavači trvá úklid mnohem déle, protože systémy centrálního vysávání jsou 4–8krát výkonnější než přenosné vysavače či vysávací mechanismy. To znamená, že úklid provedete efektivněji a v kratším čase.

Dvojí výročí: 50 a 25 let!

Na trhu existuje nepřeberné množství nejrůznějších vysávacích systémů a o všech se dočtete, jak jsou skvělé, nejlepší, nepřekonatelné atd. Bohužel velmi často se ukáže, že jde jen o prázdné reklamní řeči, které nemají se skutečností mnoho společného. Naštěstí je tu čas, který vše prověří, a zkušenosti uživatelů, což je ta nejlepší reklama a záruka kvality. A právě mezi takové časem prověřené a mnoha zákazníky ověřené jsou centrální vysavače společnosti Husky. Jedná se o kanadskou společnost se sídlem v Québeku, která se právem řadí mezi světovou špičku mezi výrobci centrálních vysavačů, o čemž svědčí padesátileté výročí vzniku této vysavačové legendy. Silným a spolehlivým partnerem pro dovoz a instalaci centrálních vysavačů Husky je společnost Newag, která v letošním roce slaví dvacet pět let od svého vzniku. Společnost Newag má také velkou zásluhu na rozšíření kvalitních centrálních vysavačů u nás.

Limitovaná edice Husky Cyklon EVO 2018

Husky-Cyklon-Evo2018Narozeniny se mají pořádně oslavit, obzvláště jedná-li se o narozeniny dvojité. Myslí si to oba dva oslavenci, tedy kanadská společnost Husky i její český partner Newag, proto pro vás připravili akci v podobě limitovaného centrálního vysavače HUSKY Cyklon EVO s narozeninovou slevou 25 %. V narozeninovém setu najdete kromě agregátu Cyklon EVO také sadu příslušenství Premium s hadicí 9,1 m. Navíc spojíte-li tuto akci s akcí Starý za nový, ušetříte celkově téměř 14 tisíc korun.

 

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Technická zařízení”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop