Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Zdravé bydlení

Tisk
Nová generace markýz pro střešní okna

Nová generace markýz pro střešní okna

Administrator | Pondělí, 21. září 2015 |

Firma FAKRO nabízí novou generaci markýz pro střešní okna. Široká nabídka vnějších doplňků zaručuje efektivní ochranu vašeho domu před slunečním teplem.

Nová generace elektricky ovládaných markýz zabezpečuje spojení nejvyššího komfortu práce a efektivní ochrany před nahříváním. Vzhledem k tomu, že markýza absorbuje solární záření před zasklením a emituje teplo ven, představuje mnohem lepší ochranu před nadměrným zahříváním domu než vnitřní doplňky.

Ve srovnání s vnitřními doplňky chrání markýza před přehříváním až osmkrát efektivněji. Zatažená markýza zajišťuje rovnoměrné rozložení světla. Chrání oči před škodlivými odrazy zejména při práci na počítači.

Markýza také zabezpečuje přísun přirozeného denního světla a umožňuje oční kontakt s okolím, přináší pocit soukromí a ochranu před nežádoucími pohledy z venku. Elektricky ovládané markýzy jsou dostupné ve dvou verzích:

 • AMZ Solar, která pracuje automaticky. V závislosti na intenzitě solární záření se automaticky rozvine a chrání podkroví před nahřátím. AMZ Solar nevyužívá energii z elektrické sítě, je napájená solární baterií. Může být řízena v jednom ze tří režimů: automaticky (automatické rozvinutí a svinutí závislé na intenzitě slunečního svitu), poloautomaticky (automatické rozvinutí, svinutí pomocí ovladače), dálkově pomocí přiloženého ovladače, který je součástí její výbavy.

 • AMZ Z-Wave napájená z elektrické sítě a ovládána pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného ovládacího panelu v bezdrátovém systému Z-Wave. Spolupracuje s elektricky ovládanými výrobky FAKRO vybavenými modulem Z-Wave, např. s oknem FTP-V Electro Z-Wave. Ve výjimečných případech ji lze ovládat servisním tlačítkem umístěným na markýze. Tuto verzi markýzy lze zastavit v jakékoliv poloze.

V nabídce jsou kromě elektricky ovládaných markýz také markýzy AMZ s manuálním ovládáním, které vynikají skvělým poměrem kvality, efektivity, účinnosti a ceny.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Zdravé bydlení”

 • Feng shui: Jak vybrat pozemek pro dřevostavbu

  Feng shui: Jak vybrat pozemek pro dřevostavbu

  Existuje celá řada pragmatických pravidel, jak vybírat pozemek – podle urbanistických zákonitostí, energetických úspor, dostupnosti a okolní vybavenosti a spousty dalších. Stačí ale…

 • O světle a tmě: Fenomén skřivanů a sov

  O světle a tmě: Fenomén skřivanů a sov

  V lidské populaci je mnohem více „sov" než „skřivanů", protože současná společnost si výrazně prodlužuje „den" umělým osvětlení, sledováním televize, počítačů, mobilů i…

 • Lenka Maierová: O světle a tmě

  Lenka Maierová: O světle a tmě

  Přiznejme si to; hodně z nás tráví větší část dne někde uvnitř budovy. Přitom je nad slunce jasné, že světlo je klíčem k životu na Zemi a že, stejně jasně, řídí biologické…

 • Energie pozemku - mystérium, možnost nebo nutnost?

  Energie pozemku - mystérium, možnost nebo nutnost?

  „Cítím brnění v prstech a tlak v zátylku", šeptá mi kolega, dlouholetý praktik v práci s energií. Zatímco já mám „jenom" pocit, že na mě sedí tíha celé zeměkoule, on ví…

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?