Dům na bázi dřeva

Tisk

Derek Nott o dřevostavbách na veletrhu FOR WOOD

Michal Babor | Pondělí, 05. prosinec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

G-PB-00-32-Post-BeamÚnorový veletrh FOR WOOD, jehož hlavním tématem jsou letos dřevostavby z masivního dřeva, bude doplněn také bohatým doprovodným programem. V rámci něj se příznivci tradičních srubů mohou těšit mimo jiné na vystoupení Dereka Notta. Rodilý Kanaďan a stavitel srubů se stal patronem veletrhu. Představí zde reálně jednu ze svých staveb a o ostatních bude vyprávět. 

Kanadské sruby v Čechách 

G-PB-00-53-Post-Beam40G-PB-00-53-Post-Beam26„Používáme pro stavbu velice kvalitní dřevo ze zimního kácení a jsme pyšní na to, že stavíme ekologicky nezávadně a z obnovitelných přírodních zdrojů," dodává hrdě Nott, který již několik let působí v ČR v oblasti dřevostaveb a snaží se vrýt svým životem a stylem práce pod kůži Čechů. „Náš tým mluví dokonale anglicky a česky. Chceme se tímto přiblížit našim cílovým zákazníkům a změnit tak jejich myšlení v oblasti srubů. Ty totiž nejsou rozhodně jen zimním a letním sídlem, ale plnohodnotným obytným prostorem," doplňuje Nott.

Sruby nejsou jen na víkend

G-PB-00-53-Post-BeamDřevěné sruby, které buduje Nott, jsou energeticky nenáročné, počasí odolné a zvukově těsné. „Buduji dřevěné sruby nejstarším způsobem "full scribe". Ten spočívá v  přesném orýsování stromů jednoho po druhém a přesném zasazení do sebe. Tím jsou naše domy odolné proti počasí, pronikání vzduchu i zvuku," doplňuje největší přednosti srubů Nott. Tyto a další novinky a výhody dřevěných masivních staveb budou moci najít zájemci právě na veletrhu FOR WOOD. Tam bude možnost také konzultovat tyto stavby s Derekem Nottem, který se stal patronem veletrhu.

Srubové domy mají své jedinečné kouzlo a energii. Ze zkušenosti zákazníků a uživatelů tohoto druhu bydlení jasné vyplývá, že bydlení ve srubu dodává člověku pocit tepla, pohody a svěžesti. To vyvrací právě české mýty na tento druh bydlení. A jak to vidí Derek Nott? „Tady v České republice se často potkávám s lidmi, kteří si sruby představují jen jako víkendové domy. Setkávám se s mýty, že hoří, nejsou na bydlení, že jsou netěsné, jev nich průvan, zima... Opak je pravdou. Věřím, že i v ČR dozrává pro dřevostavby doba; doba, kdy budou také sruby akceptovány jako běžné stavby pro bydlení. A co víc - věřím, že sruby a dřevostavby patří mezi nejlepší stavby."

FOR WOOD rájem masivních dřevostaveb

7. ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se uskuteční 8. – 11. února 2012. Hlavním tématem jsou letos masivní dřevostavby - sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo (CLT). Tato témata budou prostupovat celým veletrhem a také doprovodným programem. Na veletrhu můžete získat inspiraci a objasnit si význam těchto staveb. Ten totiž přesahuje zaběhnuté české zvyky a názory. Srdečně Vás zveme na setkání a debatu s odborníky z oblasti dřevostaveb na veletrhu FOR WOOD 2012. Přímo na veletrhu FOR WOOD se bude stavět ukázka srubu o rozměru 5x4 m.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Komentáře  

 
0 #3 Ivan 2011-12-05 20:10
už se také nemohu dočkat veletrhu, ty sruby jsou něco co bych si přál
Citovat
 
 
0 #2 Pavel 2011-12-05 15:31
poutavé, už se těším na veletrh For wood a pana Notta. Ví někdo kdy a v kolik hodin bude mít přednášku o srubech? Nebo lze si s ním dojednat osobní schůzku během veletrhu? Děkuji
Citovat
 
 
0 #1 olinka 2011-12-05 15:07
Zajímavé!
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop