Dům na bázi dřeva

Tisk

3 nejčastější chyby při výběru dodavatele vaší dřevostavby

Redakce | Středa, 29. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

2016 Trhové Sviny 27Poslat poptávku je tak jednoduché – napsat pár údajů, připojit nákres a poslat to vybraným firmám, v horším případě prvním patnácti, které vám najde internetový vyhledávač. A pak čekat na nejnižší cenovou nabídku. ALE – vy přece chcete dobře stavět a dobře bydlet. Jak tedy správně vybrat toho správného dodavatele?


2016 Trhové Sviny 232016 Trhové Sviny 26Výběr dodavatele dřevostavby podle Googlu

Vždy je dobré stanovit si seznam několika bodů, které by měl budoucí stavitel vašeho domu splňovat – jako například historie firmy, počet realizovaných staveb, rozsah nabízených služeb, získané certifikáty a členství, chuť firmy využívat ekologické zdroje, ale také třeba vzdálenost firmy od místa stavby, vystupování a jednání zástupců firmy a podobně. Pokud tedy nemáte konkrétní doporučení a musíte se spolehnout na vyhledávání na internetu, zkuste nejdříve jednotlivé firmy co nejlépe poznat přes jejich webové stránky. Ty vybrané oslovte přes on-line formulář nebo kontakt na obchodního zástupce. Jakmile si na základě získaných informací vytvoříte základní představu, zužte výběr jen na ty (ideálně tři až pět), které vám jsou „sympatické". Těm posléze zašlete detailní cenovou poptávku a navštivte je v prostorách firmy. Spolehlivá společnost, která by si měla získat vaši pozornost, se prezentuje otevřeností, kvalitou, jasnou a rychlou komunikací a plněním předem daných termínů a dohod.

2017 Olešnice 112017 Olešnice 15Nejnižší nabídka je nejlepší

Vybírat z patnácti rozpočtů vytváří spíše chaos než přínos, tím spíše, když každá firma vytváří cenovou nabídku po svém. Konkrétními požadavky na cenovou nabídku pošlete tedy až na ty firmy, které vás skutečně zaujaly. Optimální je uvést do poptávky vždy co nejvíce informací o požadavcích na rozsah dodávky a případně i specifikaci materiálu. Jedině pak mohou být nabídky srovnatelné. Poté věnujte velkou pozornost detailnímu rozpisu cenové nabídky a udělejte si k jednotlivým položkám poznámky. Všechny body projdete a hlavně doladíte při osobní návštěvě se zástupcem firmy. Zde zjistíte, že třeba vyšší cena u některé položky je z důvodu využití kvalitnějšího materiálu, než nabízí konkurence. Rozhodně tak neplatí, že nejlevnější nabídka je i nejvýhodnější. Vždy je zapotřebí nabídce důkladně porozumět a na případné nejasnosti se zeptat. Konečnou cenu by vám správná firma měla garantovat ve smlouvě.

Hojná Voda 3571Hojná Voda 3576Na obcházení více firem nemám čas

Už jsme to zmínili v obou předchozích bodech. Určitě využijte možnost prohlédnout si prostředí firem. Poznejte jejich výrobní prostory, seznamte se se zástupci společnosti i s dalšími zaměstnanci, se kterými možná budete v nejbližší době v pravidelném kontaktu (např. projektanti). Jde o nemalou investici, takže váš dojem z celé firmy je skutečně důležitý! Všímejte si, s jakými materiály ve společnosti pracují, způsobů a technologií výroby, ale třeba i nálady v kanceláři. V klidu zde projednáte i detaily k projektové dokumentaci, stavebnímu řízení a podobně. Proberete konkrétní informace k případné spolupráci, necháte si ukázat již realizované stavby a třeba si i řeknete o kontakt na některé z dřívějších zákazníků firmy, abyste mohli zjistit přímé zkušenosti jiných. Pokud byste měli mít pocit, že jste do něčeho tlačeni, nebo že s vámi zástupce firmy nejedná na rovinu, je lepší raději s podpisem smlouvy počkat a vysvětlit si případné nejasnosti.

Zkušenosti těch, kteří již bydlí, jsou různé. Přesto se asi všichni shodnou na tom, že čím více chyb se vyvarujete již před zahájením stavby, tím větší radost z domečku budete mít. A to jak už v průběhu stavění, tak hlavně pak po nastěhování do nového domova. Ve společnosti NEMA Dřevostavby se s vámi vždy rádi potkáme a dokážeme vám, že stavět s námi rozhodně žádnou chybou není. Stavte s Nemou, stavte „od kořenů k bydlení".


Líbil se Vám článek?

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop