Dům na bázi dřeva

Tisk
Příjemné a moderní pracoviště vytváří pro zaměstnance česko-slovenský tým architektů

Příjemné a moderní pracoviště vytváří pro zaměstnance česko-slovenský tým architektů

Redakce | Středa, 08. duben 2020 |

Přidat na Seznam.cz

Pracovat v příjemném a kultivovaném interiéru, naplněném vůní dřeva, by si přáli určitě mnozí z nás. Zaměstnanci společnosti zabývající se prodejem dřeva v Partizánske na Slovensku se mohou již brzy těšit na zdravé a atraktivní pracovní prostředí v moderní dřevostavbě.


Nové a zdravé pracoviště

Nová budova s atraktivními pracovišti vyrůstá podle projektu pod taktovkou česko-slovenského týmu architektů realizujících dřevostavby – Prodesi I Domesi. Hlavním konstrukčním materiálem na výstavbu dvoupodlažní administrativní budovy jsou masivní lepené dřevěné panely Novatop.

„Investorem je firma, která se zabývá dodávkami setů dříví na topení, proto dřevo jako materiál představuje integrální součást její korporátní identity," „Při návrhu nové administrativní budovy pro tuto společnost jsme proto pracovali se dřevem v různých podobách v exteriéru i uvnitř objektu. Jako specialisté na dřevostavby jsme navrhli u dvoupatrového objektu moderní, dřevěnou panelovou konstrukci." vysvětluje architektka Katarína Geburová z Domesi Slovensko.

vizualizace-projektu-AB GLOCK-prezentace


Spokojenost a pohodlí na prvním místě

Dispoziční řešení budovy na rovinatém pozemku vychází z potřeb a požadavků klienta. V přízemí umístili architekti pracoviště většiny zaměstnanců a kuchyňku s místem na stolování, kterou se zelení a venkovním prostorem propojuje dřevěná terasa.

vizualizace-projektu-AB GLOCK-studovna


"Na horním podlaží se nachází zasedací místnost, pracoviště vedení a archiv. Hygienické a technické zázemí je na obou podlažích situováno u zadní fasády objektu."


vizualizace-projektu-AB GLOCK-zasedaci-mistnost


V podélném směru je centrálně umístněna betonová stěna, která plní konstrukční a akumulační funkci. Její plocha orientovaná do foyeru bude obložená dřevěnými polínky v kovových klecích, které odkazují na hlavní produkt společnosti.


vizualizace-projektu-AB GLOCK-interier


Dokonale promyšlený

Vzhled interiérů s dřevěnými plochami stěn z pohledových panelů mají zjemnit akustické podhledy (Novatop Acoustic). Koncept interiéru umocňuje vestavěný úložný nábytek (regály na agendu apod.) a designérský dřevěný mobiliář.

Barevnost tón v tónu, kterou udávají různé dřeviny, osvěžují detaily ve výrazných a svěžích barvách. Míru jednoduchého, minimalistického objemu ve tvaru kvádru zjemňuje filigránský svislý obklad z úzkých latí. „Zelený" koncept uzavírá plochá vegetační střecha.

vizualizace-projektu-AB GLOCK-1


"Čelní fasáda objektu je otevřená k přicházejícím svými prosklenými plochami, zadní a boční fasády jsou uzavřenější."


vizualizace-projektu-AB GLOCK-2

Komentář architekta

„Věříme, že na Slovensku i v Čechách se bude v blízké budoucnosti stavět více takových dřevostaveb na podnikání nebo pro veřejnost," ˇmíní architekt Pavel Horák, lídr týmu architektů a stavitelů ze společnosti Prodesi I Domesi.

„Moderní dřevostavby představují pro investory i obce příležitost, jak vytvářet pro lidi zdravé a sofistikované prostředí vhodné pro práci, vzdělávání nebo společenský život. Předností dřevostaveb je zejména jejich rychlá realizace, ohleduplnost k prostředí již v procesu výstavby s minimem prašnosti nebo odpadu na staveništi a v bezprostředním okolí.

Přidaná hodnota budov ze dřeva ve městech během používání je s ohledem na všechny zdravotní, estetické a ekologické benefity velmi vysoká," dodává.

ing-arch-pavel-horak-prodesi
Ing. arch. Pavel Horák
společnost Prodesi I Domesi

Výstavba v plném procesu

Projekt a postup realizace představila architektka Katarína Geburová (Domesi Slovensko) dne 18. 2. 2020 na Fakultě architektury STU v Bratislavě v rámci přednáškové série doprovázející Salon dřevostaveb 2020 v SR a retrospektivní výstavu Architektura ze dřeva na Slovensku 2005 – 2020.

vizualizace-projektu-AB GLOCK-proces-vystavby-panely

vizualizace-projektu-AB GLOCK-proces-vystavby

vizualizace-projektu-AB GLOCK-detail-konstrukce

vizualizace-projektu-AB GLOCK-proces-stavby

vizualizace-projektu-AB GLOCK-hotova-konstrukce

Technické parametry projektu

  • Projekt: Administrativní budova v Partizánském/ SK, 2020 2020 (ve výstavbě)
  • Užitná plocha objektu: 260 m2
  • Konstrukční systém: masivní lepené dřevěné panely Novatop
  • Architekt: Prodesi I Domesi - Pavel Horák, Katarína Geburová
  • Projektant: Adam Košík
  • Dodavatel: Domesi Slovensko, s. r. o.
  • Vizualizace: Michael Šilar

vizualizace-projektu-AB GLOCK-pudorys

vizualizace-projektu-AB GLOCK-navrh-projektu

vizualizace-projektu-AB GLOCK-pudorys-2

Text: Ľubica Fábri

Zdroj obrazových podkladů: Domesi Slovensko, s.r.o. www.domesi.cz


Líbil se Vám článek?

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop