Tisk
Jak staví… Drevodom Rajec

Jak staví… Drevodom Rajec

Redakce | Čtvrtek, 08. září 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Firma Drevodom Rajec staví dřevostavby už od roku 1995. Pro své domy používá kvalitní dřevo z vysokohorských poloh Malé a Velké Fatry. Na naše otázky odpovídal jednatel společnosti Ing. Miloš Bronček.

 

Proč by si měl potenciální klient vybrat pro stavbu domu právě vaši firmu?

Naše společnost zahájila výrobu klasických dřevostaveb z masivu v roce 1995. Bylo to v době, kdy byly dřevostavby považovány za méněcenné konstrukce. My jsme dřevu věřili od začátku a trpělivě jsme šířili osvětu v médiích, jezdili na stavební výstavy nejen jako návštěvníci, ale i jako vystavovatelé. Našemu zákazníkovi nedodáváme jen střechu nad hlavou, vytváříme mu domov, ve kterém se bude cítit příjemně, načerpá pozitivní energii a sílu, odpočine si a zrelaxuje.

Čím se vaše stavby odlišují od staveb ostatních firem?

Základním předpokladem pro kvalitní stavbu je kvalitní materiál. Používáme dřevo z vysokohorských poloh Malé a Velké Fatry, těžené v nadmořské výšce minimálně 600 m. Je velmi hustě rostlé, na jeden centimetr připadá pět až sedm letokruhů. Takové parametry má například rezonanční dřevo pro výrobu hudebních nástrojů. Precizně zpracováváme každý kus srubové stěny s použitím systému drážek se spojem ve tvaru W, který garantuje nejtěsnější způsob spojení. Povrch jednotlivých kusů pouze ohoblujeme dlátem nebo nožem, zásadně nedoporučujeme broušení nebo otryskávání povrchu, takový způsob naruší povrchovou strukturu dřeva a dřevo oslabené tímto opracováním podléhá stárnutí, hnilobě a degradaci. Zákazníkům doporučujeme stavby z kulatiny o průměru 300–400 mm, dokonce až 500 mm, které se svými tepelněizolačními vlastnostmi řadí do kategorie nízkoenergetických staveb. Kromě smrku používáme také modřín, sibiřský cedr anebo i kanadský červený cedr.

Ing. Miloš Bronček. cbJaké služby klientům nabízíte?

V první fázi se zákazníkem konzultujeme možnosti realizace srubu v konkrétní lokalitě, kterou si vybral. Následuje zpracování projektové dokumentace podle podmínek schválených územním plánem. Jsme schopni zabezpečit také celý proces získání stavebního povolení a vyhledání nejvhodnějšího partnera pro financování stavby.

Pokud jde o samotnou stavbu, nabízíme realizaci na klíč včetně dodání základové desky a napojení objektu na všechny inženýrské sítě. Po dokončení zabezpečujeme pozáruční servis za zvýhodněných podmínek. Síť našich obchodních partnerů a subdodavatelů máme po celé ČR. Realizujeme výstavbu srubů a roubenek pro trvalé bydlení, ale i komerční objekty. Naše stavby jsou postaveny v celé Evropě – Rakousku, Německu, Itálii, Chorvatsku, Slovinsku, ale i ve Francii a Španělsku.

Jsme členem mezinárodní organizace ILBA, která sdružuje nejvýznamnější světové výrobce srubových domů.


Líbil se Vám článek?
gotop