Tisk
Jak přistupovat ke stavbě dřevostavby? Ptejte se odborníků a ptejte se včas.

Jak přistupovat ke stavbě dřevostavby? Ptejte se odborníků a ptejte se včas.

DAS | Pondělí, 16. duben 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Záměrem každého stavitele je postavit kvalitní dům s ohledem na vynaložené úsilí a finanční zátěž. Důležitá je příprava projektu, volba typu výstavby a výběr dodavatele...

Příprava pro stavbu dřevostavby – 4 výchozí body

Čím kvalitněji bude stavba připravena hned v počátku, tím více se to odrazí v následné údržbě a provozu stavby.

Co důkladně připravit:

dreamstime m_moderni_drevostavba_2_800Stavba dřevostavby vyžaduje informace, znalosti a především zkušenosti odborníků a profesionálů

Internet je dnes plný dobrých rad pro potencionální stavitele. V průběhu let zjišťujeme, že klienti přijdou nabití obrovským množství informací a znalostí, které získali zejména z internetu a pak z osobních zkušeností svých kamarádů a přátel. Jsou to informace cenné a nelze je vynechat a pominout, nicméně nepodceňujme zkušenosti odborníků a profesionálů z oboru.

Životu nebezpečná dřevostavba svépomocí

Laik si neuvědomí souvislosti a návaznosti technologií, což vede mnohdy k chybnému rozhodnutí. Každý klient/stavitel je profesně vyspělý ve své pracovní činnosti a pokud se, byť s nadšením a elánem, vrhne do tak obtížné a technicky náročné oblasti jako je výstavba domu, věřte nám ze zkušeností, že výsledky svépomocných staveb jsou v některých případech opravdu tristní a někdy také životu nebezpečné!

Jděte si pevně za svým cílem a nebojte se odborníků, vyplatí se to.                                                                       

Dřevostavby z veletrhu a od dodavatele Asociace dodavatelů montovaných domů

Pokud stavitel nezanedbá přípravu stavby a záměr dopředu konzultuje s odborníky v daném oboru, nechá si čas na přípravu, je to zárukou, že plánovaná stavba dopadne dobře. Dům se postaví v časovém plánu a za tolik peněz, kolik se předpokládalo. Velmi dobrým ukazatelem a pomocníkem pro stavitele tak mohou být odborné veletrhy a jistě také záštita či odborná rada od Asociace dodavatelů montovaných domů.

dreamstime moderni_drevostavba_1_800Přípravy stavby – konzultujme svou dřevostavbu s odborníky včas!

Nepodceňujme i radu odborníka ve fázi "první myšlenky" na dům. Dost často se na schůzkách s klienty setkáváme s tím, že přijdou již v určité fázi výstavby, pomocnou ruku vyhledají v momentě, kdy si nevědí rady. Při detailnějším rozebrání situace, zvoleného postupu a technologie přijdeme ve výsledku na to, že zvolená varianta je či byla nevhodná. Její řešení pak sebou nese jak zvýšené finanční náklady, časovou ztrátu, tak v určitých případech i do jisté míry slevu z předpokládaného komfortu bydlení. A to je velká škoda.

Většina investorů se vrhne do výstavby jednou za život a jejich dům je jejich realizovaný sen. Preferujeme klienta spokojeného a tyto úlevy a kompromisy nemáme rádi. Vždy je možné najít vhodné řešení.


Další připravovaná témata:
výběr pozemku
umístění stavby na pozemek
typ domu s ohledem na finance
inženýrské sítě
konstrukce dřevostavby


Článek připravili:
Bedřich Mareček, Lenka Nováková
BELEFI.eu s.r.o.
Koordinace a technický dozor staveb


pro web upravila Jindřiška Kleknerová


Líbil se Vám článek?
gotop