Tisk
Termo detektor Bosch PTD 1 pomáhá posuzovat klima v interiéru

Termo detektor Bosch PTD 1 pomáhá posuzovat klima v interiéru

Lucie Němcová | Úterý, 23. červenec 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Lidé, kteří si cení zdravého klimatu v interiéru a vysoké energetické účinnosti, mohou využít termo detektor PTD 1 od firmy Bosch. Detektor je možné využít k rychlému a snadnému určení toho, co je známé jako tepelné mosty a oblasti s rizikem výskytu plísně.

15V závislosti na zvoleném režimu měří přístroj pokojovou teplotu, povrchovou teplotu stěn a objektů a vlhkost. Následně vzájemně posuzuje tyto zjištěné hodnoty a interpretuje data. To je možné díky třem snímačům a vlastnímu softwaru firmy Bosch. Výsledek je sdělen uživateli systémem semaforu pomocí tří LED: červená znamená „hrozí vysoké riziko", žlutá znamená „riziko je zvýšené" a zelená znamená „nehrozí žádné riziko". Určení kritických oblastí tak probíhá v řádu sekund a uživatel může přijmout potřebná opatření k zajištění většího komfortu a energetické účinnosti svého domova. Termální detektor funguje ve třech různých režimech. Hodnoty získané při těchto měřeních pak využívá k vyhledání prostor s rizikem vzniku plísně. Nástroj rozsvítí červenou LED kontrolku v případě zjištění akutního rizika. Termální detektor je napájen dvěma standardními bateriemi AA.

23

 

Více informací najdete na www.bosch-pt.com

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Komentáře  

 
0 #1 Jan 2020-11-16 15:30
To zní opravdu dobře, my máme doma pár měsíců nainstalovanou klimatizaci od firmy https://www.m-klima.cz/ a jsme s ní skutečně nadmíru spokojení, jen se ještě budeme muset pořádně naučit to, jakou vnitřní teplotu nastavit, když je venku zase jiná vysoká teplota :-)
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop