Tisk
STK na auto máte. Váš dům kontrolu nepotřebuje?

STK na auto máte. Váš dům kontrolu nepotřebuje?

DAS | Neděle, 08. únor 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Napadlo vás už někdy, proč i nové auto potřebuje technickou kontrolu? Každý automobil před tím, než smí být uveden na trh, prochází přísnou kontrolou. A to přesto, že je vyroben podle přesných pracovních postupů a norem a jsou v něm použity nejlepší materiály i technologie. Stejně jako váš dům. Jedna z největších investic vašeho života, váš nový dům, obdobnou kontrolu nepotřebuje?

Určitě potřebuje. Stejně, jako se hodnotí technický stav vozidla podle přesně daných postupů a musí splnit požadovaná kritéria, tak se podle nové metodiky Dřevařského ústavu (VVÚD), nezávislé certifikační instituce, prověří kvalita výstavby vašeho domu, chaty nebo chalupy. Tím se předejde složitým a často neřešitelným problémům při bydlení. Chybu, kterou lze snadno odhalit při výstavbě, nelze mnohdy po dokončení domu ani opravit.

STK na dům

Drevarsky ustav 3Odborníci z Dřevařského ústavu nabízí stejný servis i vaší novostavbě nebo rekonstrukci domu, pokud stavíte formou dřevostavby. V nové službě nehledejte náhradu stavebního dozoru, zde se jedná o specializovanou analýzu včetně navrženého řešení. Zjednodušeně řečeno – stavební dozor dohlédne na to, aby to, co je v projektu, bylo kvalitně provedeno. Kontrola Dřevařského ústavu spočívá především v ověření, že vše také funguje tak, jak má. Dům nemá skryté vady v izolaci, vysokou vlhkost materiálů a mnoho dalších parametrů. Pracovníci Dřevařského ústavu, kteří se zabývají certifikací produktů a systémů, analýzou, ochranou dřeva a diagnostikou dřevostaveb s tradicí již od roku 1950, připravili metodiku pro nezávislou, odbornou technickou a projektovou kontrolu vašeho domu.
Jsou to vaši servisní technici ve stanici STK. Pomohou vám dohlédnout na to, aby váš dům neměl „vrozené vady".

Čas na kontrolu

Stejně jako u nových aut, také technici Dřevařského ústavu musí nahlédnout domu pod kapotu mnohem dříve, než jej začnete používat. Ideální doba, kdy byste se měli zajímat o spolupráci, je v projektové fázi domu, nejpozději ve fázi rozestavěné hrubé stavby a po dokončení vzduchotěsných vrstev.

Certifikát Kvalitní stavba

Drevarsky ustav 2„Motivací pro zavedení této nové služby pod názvem „Certifikát Kvalitní stavba" je pomoci se zvýšením kvality výstavby dřevostaveb a podpořit spolehlivé stavitele. Také proto jsou cenové i časové podmínky nastaveny tak, aby každý investor i dodavatel měl možnost využít naší metodiku pro kontrolu domu," říká Ing. Jitka Beránková, Ph.D., pověřená řízením Dřevařského ústavu v Praze, a dodává: „Každý dům projde nezávislou profesionální kontrolou, a pokud dojde ke zjištění nedostatků, jsou navrženy další postupy nebo konkrétní kroky pro nápravu."

Jak získat kontrolu výstavby vašeho domu, najdete na webu Dřevařského ústavu.

Službu budou technici Dřevařského ústavu představovat i na veletrhu Dřevostavby 2015
v termínu 11.-14.2.2015 na Výstavišti v pražských Holešovicích. Přijďte se zeptat na podrobnosti a zjistit, co pro vás tato nová služba může znamenat

 

 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
gotop