Nebojte se svažitých pozemků! Vše vyřeší schody

Nebojte se svažitých pozemků! Vše vyřeší schody

Komerční sdělení | Úterý, 31. srpen 2021 |

Přidat na Seznam.cz

Schody jsou nezbytnou součástí každého pozemku, který není zcela v rovině. Ať už potřebujete překonat terénní nerovnost na zahradě nebo se dostat k vyvýšenému domu, budete potřebovat mrazuvzdorné, odolné, pěkné a bezpečné schody.

Každý svah, který překonává více jak 10 % stoupání, si říká o schody. Při samotném dimenzování nemusíte experimentovat, neboť v tomto ohledu již vše bylo vymyšleno. Výpočet rozměru schodu vychází z délky lidského kroku, který je u běžného dospělého jedince cca 65 cm.

Výška schodu vynásobená dvěma + nášlapná šíře schodu by se měla co nejvíce přiblížit právě 65 cm. Čím je schod širší, tím by měl být nižší. Mírné stoupání je možné rozložit do širších schodů. Na překonání jednoho schodu tak můžeme využít dva i více kroků, záleží na míře stoupání svahu. Ideální výška schodu se pohybuje od 16 cm do 18 cm.

Vyšší schody již mohou méně pohyblivým lidem dělat problémy. Proto je dobré schody tvořit i s ohledem na osoby, které je budou využívat. V první řadě jde o to, aby se všichni pohodlně a bezpečně dostali tam, kam potřebují. Šíře schodů by měla vycházet z toho, jak budou dané schody vytížené. Na ty více využívané by měla být šíře taková, aby se na nich mohly vyhnout dvě proti sobě jdoucí osoby.

Betonové schody vás nezklamou

Pokud se ptáte, jaký materiál je na výrobu schodů ideální, pak vězte, že s betonem nešlápnete vedle. Z tohoto čistě přírodního recyklovatelného materiálu je možné ze široké nabídky vybrat vhodný rozměr, tvar i reliéf. Ideální je, vyvarovat se spár, aby byl schod co nejstabilnější. U menšího schodiště nepotřebujete žádné složité konstrukce.

Stačí pouze připravit podloží a do něj schodišťové dílce vložit, případně připravit vhodnou nosnou konstrukci na položení jednotlivých schodů. Při samotné pokládce je dobré myslet na to, že by schod měl mít nepatrný sklon, aby z něj mohla stékat voda.

Schody NATURAL doplní zahradu v jakémkoliv stylu


Z estetického hlediska nabízí beton nepřeberné možnosti. Rozhodně se nemusíte omezit na hladké betonové dílce. Česká společnost PRESBETON nabízí širokou škálu schodišťových dílců z atraktivní řady NATURAL, která se svým vzhledem přibližuje k nejrůznějším přírodním materiálům.

Pokud se vám líbí schody z železničních pražců, zapomeňte na originál prosycený škodlivými látkami a vsaďte na betonové schody BARK, které od dřevěných trámů prakticky nerozeznáte. Populární dřevo imituje i další typ, schod WOODY.

Ke stavbám v klasickém architektonickém stylu se budou hodit elegantnější produkty inspirované ohlazeným kamenem. Od přírodního kamene prakticky nerozeznáte schody FURIE. Zajímavou variantu s oblým převisem představují schody GRACIE, které jsou nabízeny v přírodní šedé barvě nebo teplé pískovcové.

Minimalistické moderní stavby si budou rozumět s výrobkem PATERN. Rustikální atmosféru naopak podtrhne jednoznačně novinka DUO STONE. Menší schodišťové dílce se zajímavou strukturou docílenou rumplováním nebo štípanou úpravou, je možné použít samostatně na užší cestu, případně spojit více kusů dohromady pro širší schody.

Schod BARKPATERN (2)

 

Schod FURIE pískovcováSchod GRACIE

 

Schod WOODYSchod DUO STONE

 

Subtilní schodiště na míru


Zvláště u delšího schodiště oceníte možnost návrhu a výroby schodů na míru. Betonová montovaná schodiště PRESBETON jsou výhodná z důvodu úspory prvotního materiálu. Kromě betonových schodů se na míru vyrábí i betonová nosná konstrukce, na kterou se posléze připevňují schodišťové dílce z pohledového nebo tryskaného betonu. U tryskaného provedení si navíc zákazník může vybrat ze tří barevných variant.

Více informací o schodech PRESBETON→

gotop