Tisk
Specifika topení v dřevostavbě

Specifika topení v dřevostavbě

Komerční sdělení | Středa, 12. říjen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Z pohledu vytápění jsou hlavními specifiky dřevostaveb výborné tepelně izolační vlastnosti a minimální akumulace tepla. Jaké jsou tepelně izolační vlastnosti dřeva, je ovlivněno hustotou dřeviny, vlhkostí, ale i směrem vláken. Hlavním specifikem dřeva je nicméně malá schopnost akumulovat teplo.

 

To v praxi znamená rychlé vytopení prostor, které s sebou přináší řadu finančních úspor. I z tohoto důvodu patří dřevostavby do skupiny úsporných domů. Na druhou stranu nízká akumulace tepla vede k tomu, že místnost po vypnutí topení velmi rychle vychladne.

Dřevostavby se tedy vytápějí pouze ve chvíli, kdy je třeba. Má to své výhody, například odpadá složité řešení, jak zapnout topení, když se v zimě vracíte po dovolené domů.

Sencor-olejový radiatorPřídavná topící zařízení pro dřevostavby

Právě díky výše zmíněným specifikům se dají v dřevostavbách používat i přídavná topící zařízení, jako jsou přímotopy nebo olejové radiátory. Klasický elektrický přímotop patří mezi nejpoužívanější přídavná topidla, a to především z důvodu jeho nízké pořizovací ceny. Vysoký výkon přímotopu navíc umožňuje snadno a rychle vytopit požadovanou místnost. Ideální je pro období, kdy ještě není opodstatněné vytápět celý dům, ale již se vyskytují situace, kdy je žádoucí zvýšit teplotu v určité místnosti.

Stejné přínosy poskytují i olejové radiátory, které jsou sice cenově mírně dražší, ale jsou šetrné k lidskému zdraví, tiché a vyznačují se tepelnou setrvačností, kdy po vypnutí přístroje je ještě dlouhou dobu dodáváno teplo do místnosti. Vhodným přídavným zařízením jsou i infrazářiče a keramická topidla.

Infrapanely do dřevostaveb

Určitě se nebojte umístit infrapanely do své dřevostavby. Infratopení je bezesporu účinným způsobem jejího vytápěním. Nejen, že zlepšuje akumulaci tepla a tepelnou pohodu, ale také přispívá k vysušování prostoru. Infrapanely je nejvhodnější umisťovat na stěny, které mají nejlepší akumulační vlastnosti.

gotop