Tisk
Velkoplošné sálavé systémy vytopí prostor nejrovnoměrněji

Velkoplošné sálavé systémy vytopí prostor nejrovnoměrněji

Komerční sdělení | Pondělí, 27. březen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Dlouhodobé měření účinnosti, spotřeby energie a kvality vnitřního prostředí při použití různých topných systémů probíhá dlouhodobě v laboratořích Univerzitního centra energeticky efektivních budov při ČVUT. Výsledky první etapy měření potvrzují, že nejrovnoměrnější je rozložení teplot v prostorách vytápěných velkoplošnými sálavými systémy – tedy podlahovým a stropním vytápěním.

První etapa měření se zaměřila na účinnost distribuce tepla v místnosti při použití různých topných systémů. Měření probíhalo při simulované venkovní teplotě -12 °C a ve standardu domu s téměř nulovou spotřebou energie.

Zatímco u konvekčního topidla byla nejnižší teplota u podlahy a rozdíl mezi teplotami byl až 3 °C, u elektrického podlahového vytápění byla nejvyšší teplota u nohou a teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem byl maximálně 0,5 °C. Měření také prokázalo, že velkoplošné sálavé systémy – tedy podlahové a stropní vytápění – vytopí prostor nejrovnoměrněji. Následují je stropní a nástěnné sálavé panely a na konci žebříčku jsou klasické zdroje pracující na bázi ohřevu vzduchu.

Ve druhé a třetí etapě měření bude poprvé v ČR použita testovací figurína OSKAR, plně simulující podmínky pocitu komfortu při nasazení jednotlivých druhů vytápění. Posuzována bude také kvalita prostředí s ohledem na cirkulaci vzduchu, vyvolanou jednotlivými topnými systémy.

www.fenixgroup.cz

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop