Tisk
Novinky Zehnder pro komfortní větrání s rekuperací tepla 2017 pro nejlepší možné zdravé vnitřní klima

Novinky Zehnder pro komfortní větrání s rekuperací tepla 2017 pro nejlepší možné zdravé vnitřní klima

Komerční sdělení | Sobota, 03. červen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Zehnder je evropským průkopníkem komfortního větrání s rekuperací tepla a jedním z předních výrobců designových radiátorů a stropních systémů pro vytápění a chlazení. Na mezinárodním veletrhu ISH ve Frankfurtu představil hned několik sofistikovaných, inovativních a ekologicky šetrných novinek pro energeticky úsporné, komfortní a zdravé vnitřní klima.

Větrání s rekuperací tepla dominuje nová generace rekuperačních jednotek Zehnder ComfoAir Q

Nové rekuperační jednotky Zehnder ComfoAir Q, které díky mnoha technickým inovacím a patentům převyšují svou konkurenci, byly na evropský trh postupně zaváděny od poloviny loňského roku. V ČR a SR jsou prodávány od ledna tohoto roku. 6.února 2017 bylo dosaženo výroby prvních 10.000 jednotek! Tato vlajková loď firmy Zehnder v neposlední řadě upoutává i svým designem, který byl oceněn mezinárodně prestižní cenou iF Design Award 2017. V ČR pak větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q získaly Velkou cenu Asociace odborných velkoobchodů za inovativní výrobek roku!

Výsledkem technické výjimečnosti Zehnder ComfoAir Q je prokazatelná spokojenost zákazníků – a to jak instalatérů, pro které je zprovoznění jednotky extrémně rychlé a jednoduché, tak zejména konečných uživatelů. Přednosti Zehnder ComfoAir Q lze shrnout do 4 oblastí:

ZehnderComfoAirQ-350-TR-iF2017 Originaljpg■ Nejvyšší úrověň komfortu bydlení - čerstvý zdravý vzduch, optimální teplota přiváděného vzduchu, tichý provoz (až o 8 dB (A) nižší hlučnost), snadná obsluha pomocí intuitivního displeje nebo mobilu

■ Vysoká energetická účinnost (A+) - až 90% rekuperace tepla (dle "Passivhaus Institut"), až o 10% nižší spotřeba energie (0,24 W h/m3)

■ Dokonalá integrace do rodinných domů - 3 velikosti s výkony: 350, 450, 600 m3/hod, optimálně sladěné prvky rozvodu vzduchu, zemní výměník, chladící jednotka

■ Velice snadná instalace a uvedení do provozu - univerzální jednotka pro levou a pravou instalaci, extrémně snadné zprovoznění jednotky, možnost dodatečné instalace předehřevu

Zehnder ComfoValve Luna Motiv 1 300dpiDecentní, tichý a regulovatelný ventil přiváděného vzduchu Zehnder ComfoValve Luna. Optimálně čerstvý vzduch

Nový talířový ventil přiváděného vzduchu Zehnder ComfoValve Luna S125 přesvědčuje svým atraktivním, decentním vzhledem s výškou pouhých 30 mm a velmi tichým a efektivním rozvodem vzduchu bez průvanu. Inteligentní konstrukce ventilu umožňuje nastavení požadovaného průtoku vzduchu nebo jeho usměrnění. V prodeji od 11/2017.

■ Decentní vzhled, tichý rozvod vzduchu

Design a konstrukce ventilu Zehnder ComfoValve se významně odlišuje od běžných talířových ventilů. Se svou výškou pouhých 30 mm je atraktivním, ale decentním doplňkem architektury interiéru. Přesvědčuje extrémně tichou dodávkou vzduchu bez průvanu, neboť k optimalizaci výtoku vzduchu využívá tzv. „Coanda efektu" - vzduch "klouže" pod stropem nebo podél stěn a je optimálně distribuován v celé místnosti. Nízká výška talířového ventilu je vždy stejná, ať už je ventil zcela otevřen nebo téměř uzavřen. To znamená, že na rozdíl od běžných talířových ventilů nastavení různého průtoku nemá žádný vliv na výšku a decentní vzhled ventilu!

Zehnder ComfoValve Luna Motiv 3 300dpi■ Možnost nastavení průtoku vzduchu

Ventil Zehnder ComfoValve Luna S 125 lze velice snadno instalovat vložením do krytu vývodu vzduchu, ve kterém je pevně zafixován pomocí gumového těsnění, zabraňující rovněž zpětnému proudění vzduchu. Ventil může být nejdříve nainstalován do stropu nebo na stěnu a teprve pak na něm nastavit žádaný průtok vzduchu otočením odtokového prvku. Zasunutím středního dílu se nastavený průtok vzduchu zafixuje.

■ Usměrnění průtoku vzduchu

Použitím omezujícího prvku je v místě jeho vložení průtok vzduchu blokován a vzduch proudí namísto 360° jen asi 240°. Tím lze zabránit nežádoucímu proudění vzduchu v citlivých oblastech, jako např. nad dveřmi.

Zehnder-Multi-Rohrhalter ObenSnížení až 50% doby instalace větracích trubek

Ještě rychlejší a bezpečnější instalaci rozvodů vzduchu pro větrání s rekuperací tepla od 07/2017 umožní nové upevňovací spony pro kulaté větrací trubky Zehnder ComfoTube Ø 75 a 90 mm. Trubky se do plastové upínky jednoduše "nacvaknou" a zajistí vrchním dílem. Spony lze použít samostatně nebo spojovat vedle a nad sebe - tím se sníží počet upevňovacích bodů k podlaze, stropu či ke stěně a tedy i čas instalace.

Zehnder Reingungsset_ohne_Tasche_990000106_Original jpgSnadné čištění rozvodů vzduchu pro rekuperaci

Hladký vnitřní povrch Clinside u větracích trubek Zehnder ComfoTube, snadný přístup ke všem součástem větrání a hvězdicovitě navržené rozvody vzduchu umožňují v případě potřeby jednoduché a důkladné čištění a tím trvale distribuci čerstvého čistého vzduchu. Firma Zehnder k tomu nabízí vlastní "Čistící set" s rotutícím kartáčem a nástavci na kryty vývodů vzduchu TVA, CLD i CLF pro připojení na vysavač. Čistící set je v rámci služby společností Zehnder na přání bezplatně zapůjčován.


Prohlédněte si expozici Zehnder na ISH 2017

 


Líbil se Vám článek?
gotop