Tisk
Decentrální větrací jednotky s ještě vyšší účinností rekuperace a komfortnějším ovládání

Decentrální větrací jednotky s ještě vyšší účinností rekuperace a komfortnějším ovládání

Komerční sdělení | Čtvrtek, 15. červen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Decentrální větrací jednotky Zehnder ComfoAir 70 a Zehnder ComfoSpot 50 jsou nyní nově k dispozici rovněž s integrovanými senzory pro měření vlhkosti, CO2 a kvality vzduchu (VOC) v místnosti. Nové senzory automaticky řídí výměnu vzduchu podle potřeby, čímž je zajištěna ještě vyšší energetická účinnost a komfortnější obsluha, stejně jako příjemné vnitřní klima. K decentrálním rekuperačním jednotkám Zehnder je nově k dispozici také externí ovládací panel, umožňující jejich pohodlné dálkové ovládání.

Automatické řízení větrání senzory vlhkosti, CO2 a kvality vzduchu

Zehnder-527007280-Feuchtesensorplatine-CO2 PrintV závislosti na stavební situaci, decentrální rekuperační jednotky Zehnder poskytují racionální a cenově optimální řešení větrání pro jednotlivé místnosti, 1- nebo 2-pokojové byty a např. také apartmány. Decentrální řešení větrání může být využito v novostavbě nebo rekonstrukci bez velkých nákladů a instalovány s minimálním zásahem do stavby. Stačí jen 1 otvor v obvodové zdi. Zehnder nyní nabízí řízení větrání prostřednictvím volitelných senzorů, které mohou měřit pouze vlhkost nebo vlhkost v kombinaci buď s měřením CO2 nebo s kvalitou vzduchu (obsahem těkavých organických látek ve vzduchu v místnosti, např. částic umělých hmot, stavebních materiálů, koberce, nábytku, čistících prostředků). To je možné u decentrálních větracích jednotek Zehnder ComfoAir 70 s výkonným entalpickým výměníkem (s až 90% rekuperací tepla a 84% rekuperací vlhkosti) a velice kompaktních rekuperačních jednotek Zehnder ComfoSpot 50 s jedinečným entalpickým výměníkem v této třídě (s až 82% rekuperací tepla a 70% zpětným ziskem vlhkosti).

Nové senzory automaticky řídí výměnu vzduchu v závislosti na obsahu vlhkosti, CO2 a kvalitě vzduchu v místnosti a tím zajišťují vyšší komfort obsluhy a energetickou účinnost pro trvale komfortní a zdravé vnitřní klima.

Komfortnější dálkové ovládání

Zehnder-ComfoAir70-decentralised-unit-living-lounge-milieu PrintovládáníNový externí ovládací panel Zehnder ComfoLED je nyní k dispozici k oběma decentrálním větracím jednotkám Zehnder ComfoAir 70 a Zehnder ComfoSpot 50 pro ještě komfortnější ovládání jednotek. Může být instalován pomocí kabelového připojení na libovolném místě v domě a umožňuje snadné dálkové ovládání jednotky.


Příklad řešení decentrálního větrání s rekuperací tepla s jednotkami Zehnder ComfoAir 70:vzduchový výkon 65 m3/h, pro byty až do plochy 65 m2, velice tichý provoz (23 db(A) při 25 m3/h, snadná výměna filtrů, bez vzniku kondenzátu, max. spotřeba el.energie 300 Kč/rok. TIP: možnost propojení druhé místnosti, např. instalace jednotky v kuchyni s nasáváním znečištěného vzduchu a s vývodem čerstvého vzduchu v obývacím pokoji nebo ložnici. Mikroventilací bez průvanu se docílí čerstvý čistý vzduch v obou místnostech.

 Zehnder ComfoSpot50_Wohnzimmer_Frau_Titel_PrintZehnder ComfoSpot_50_Kunsstoffhaube_527005370_PrintVelký prostorový zázrak - nejmenší decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoSpot 50 s křížovým protiproudým entalpickým výměníkem pro nepřetržitý přívod čerstvého zdravého vzduchu, rozměr čelního krytu jen 38x38x5 cm, vzduchový výkon max 55 m3/h, pro byty do 45 m2, tichý chod 25 db(A) při 30 m3/h, snadná výměna filtrů, bez vzniku kondenzátu, max. spotřeba el.energie 300 Kč/rok.

www.zehnder.cz

Prohlédněte si expozici Zehnder na ISH 2017:

 


Líbil se Vám článek?
gotop