Tisk
Novinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání  s rekuperací tepla

Novinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání s rekuperací tepla

Komerční sdělení | Pondělí, 26. únor 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Společnost Zehnder, špičkový výrobce topných těles a systémů řízeného větrání s rekuperací tepla, představila na veletrzích Infotherma v Ostravě a Moderní Vytápění v Praze novinky ze svého širokého portfolia. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a navštivte expozici Zehnder na nadcházejících veletrzích AQUATHERM 27. 2. - 2. 3. nebo FOR HABITAT / DESIGN V KOUPELNĚ 22. - 25. 3. v Praze Letňanech.

Nesou se v duchu dlouhodobé filosofie společnosti – poskytovat řešení pro zdravé a komfortní bydlení v prémiové kvalitě:

Zehnder Ribbon_160-050-black_Connection_Exclusive_chrome_middle-withChair-inInterior_Print_67087 ok1. Koupelnové radiátory Zehnder Kazeane se skvělým designem by King & Miranda
2. Energeticky úsporné a komfortní elektrické radiátory splňující EcoDesign / 3. Decentrální větrací jednotky s novým ovládání pro účinnější a komfortnější větrání bytů a rekonstrukce / 4. Inovativní, tiché a vysoce účinné rekuperační jednotky ComfoAir Q nové generace pro větrání RD + Plus Záruka 5 let / 5. Izolované potrubí pro přívod vzduchu zabraňující vzniku kondenzátu / 6. Designové mřížky přispívající k estetické stránce bydlení / 7. Inovativní ventily ComfoValve Luna pro tichý rozvod vzduchu v místnostech bez průvanu / 8. Uhlíkové filtry odstraňující systému řízeného větrání nepříjemné pachy.

1. Koupelnové radiátory Zehnder Kazeane se skvělým designem by King & Miranda

Pozornost poutají zejména designové koupelnové radiátory Zehnder Kazeane od dvojice návrhářů King & Miranda. Jejich záměrem bylo vytvořit radiátor s dynamickým vzhledem s půvabem jednoduchosti. Dvě úrovně šikmých plochých trubek zvyšují inovativnost tohoto topného tělesa, které může nalézt místo kdekoliv bytě, nejen v koupelně. Prakticky zaměřený uživatel jistě ocení velkorysé otvory pro pohodlné zavěšení ručníků. Radiátory Zehnder Kazeane jsou již dostupné a to v 50 barevných odstínech.

Zehnder-RAD-Charleston-el-living-traffic white ok2. Energeticky úsporné a komfortní elektrické radiátory

Inovované elektrické koupelnové radiátory Zehnder pro koupelny a bytové prostory se mohou vedle spolehlivosti, praktického a variabilního designu (v téměř 50 barevných odstínech) pochlubit i tím, že splňují náročné požadavky nové evropské směrnice EcoDesign. Tato směrnice, platná od 1. ledna 2018 v ČR a SR, požaduje, aby se elektrické radiátory staly energeticky úspornějšími. Elektrické radiátory tak Zehnder opatřil novými typy elektrických topných tyčí, které umožňují bezpečné, úsporné a pohodlné vytápění. K jejich přednostem patří: regulace teploty, nastavení denního a týdenního programu vytápění, detekce otevřeného okna (při otevřeném oknu radiátor netopí), snížení spotřeby energie v pohotovostním režimu (max 0,5 W), funkce časovače, dálkové ovládání nebo další adaptabilní funkce radiátoru.

Novinky v oblasti větrání s rekuperací tepla

Jak se mohou návštěvníci sami přesvědčit, Zehnder klade velký důraz na zdravé vnitřní prostředí. Tomuto tématu byla je v expozici Zehnder věnována značná pozornost. Výrobce se dlouhodobě soustředí i na osvětu budoucích uživatelů, čemuž odpovídaly i nové výstavní modely decentrálních jednotek s viditelnou technologií.

Zehnder-ComfoAir70-decentralised-unit-living-lounge-milieu Print_32449 ok3. Decentrální větrací jednotky pro účinnější a komfortnější větrání bytů a rekonstrukce

Decentrální rekuperační jednotky Zehnder ComfoAir 70 a Zehnder ComfoSpot 50 se hodí pro větrání bytů a při rekonstrukcích. Zajišťují přívod čerstvého vzduchu, zamezují tvorbě plísní. Instalují se snadno a rychle přímo na obvodovou zeď, nevyžadují potrubní rozvody. Nyní jsou nově k dispozici rovněž s integrovanými senzory pro měření vlhkosti, CO 2 a kvality vzduchu (VOC) v místnosti. Nové senzory automaticky řídí výměnu vzduchu podle potřeby, čímž je zajištěna ještě vyšší energetická účinnost a komfortnější obsluha, stejně jako příjemné vnitřní klima. K těmto rekuperačním jednotkám je rovněž k dispozici také externí ovládací panel, umožňující jejich pohodlné dálkové ovládání.

záruka ok4. Inovativní, tiché a vysoce účinné rekuperační jednotky ComfoAir Q pro větrání RD

V expozici Zehnder nemohou chybět větrací jednotky nové generace Zehnder ComfoAir Q, které byly na trh uvedeny v loňském roce a díky 16 technickým inovacím převyšují ostatní konkurenci. Můžeme zmínit unikátní výměník tepla, který umožňuje vysokou energetickou účinnost (A+) a až 95% rekuperaci tepla. Nejnovější technologie ventilátorů zaručuje velmi tichý provoz (ø 43 dB(A) a nízkou spotřebu energie 0,24 W/m 3 /h. Koneční uživatelé jistě dále ocení optimální teplotu přiváděného vzduchu (díky modulačnímu baypassu), snadnou obsluhu pomocí displeje na jednotce, dálkového ovládání nebo mobilními aplikacemi.

Pro bezstarostný spolehlivý provoz je zapotřebí pouze vyměnit 1 - 2x ročně filtry.

Na větrací jednotky Zehnder lze nyní navíc získat prodlouženou záruku 5 let.

5. Izolované potrubí ComfoPipe Compact pro přívod vzduchu


Zejména odborná veřejnost pak ocení další produktové novinky představené společností Zehnder. Pozornost zasluhuje nové potrubí ComfoPipe Compact pro přívod venkovního vzduchu z EPP materiálu, DN 120, 160 a 200 mm. Vyznačuje se výbornou tepelnou izolací, zabraňující vzniku kondenzátu a nízkou tlakovou ztrátou, danou hladkým vnitřním povrchem. Těsný zámkový spoj a možnost krácení trubky po 5 cm umožňuje snadnou a rychlou instalaci.

Zehnder-CSY-Design-grilles-Pisa-living-vase Print_25846 ok6. Designové mřížky, 7. Inovativní ventily ComfoValve Luna

Svou širokou nabídkou designových mřížek Zehnder dokazuje, že řízené větrání může přispívat rovněž k estetické stránce - proto v expozici nemohou chybět, některé získaly ocenění DESIGN PLUS . Doplňuje je inovativní ventil ComfoValve Lunas výškou jen 30 mm, zaručující extrémně tichý rozvod vzduchu v místnostech bez průvanu (využívá Coandova efektu). Přímo na ventilu lze snadno a rychle nastavit požadovaný průtok vzduchu a také omezit úhel proudění vzduchu.

Zehnder-CSY-Air-Distribution-Filter-ComfoWell-625-carbon-vertical Print_28365 ok8. Uhlíkový filtr odstraňující nepříjemné pachy

 

Velmi užitečným prvkem v systému větrání ve znečištěném prostředí může být filtr s aktivním uhlím (nejkomplexnější přírodní materiál s unikátní filtrační schopností). Odstraňuje ze vzduchu nepříjemné pachy a celkově zlepšuje kvalitu přiváděného vzduchu. Redukuje množství jedovatých látek ve vzduchu.

 


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Všechny novinky a mnoho dalších informací a produktů najdete na stáncích společnosti Zehnder. Kromě novinek můžete využít i odborného poradenství a konzultací proškolených odborníků, připravených zasvětit každého zájemce do problematiky efektivního zajištění zdravého a komfortního vnitřního prostředí.

AQUATHERM, Praha PVA Letňany, 27. 2. - 2. 3., Zehnder – Hala 3, č.313

FOR HABITAT / DESIGN V KOUPELNĚ, Praha PVA Letňany, 22. - 25. 3., Zehnder – Hala 6

CONECO, Bratislava, Výstaviště Incheba, 11. - 14. 04., Zehnder – hala B1

IBF Stavební veletrh, Brno, 25. - 28.04., Zehnder, Pavilon V

FOR ARCH, Praha PVA Letňany, 18. - 22. 9. 2018, hala 7


www.zehnder.cz

gotop