Tisk
Zatopte si stropem!

Zatopte si stropem!

Komerční sdělení | Pondělí, 01. říjen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Elektrické topné fólie ECOFILM bývají ve většině realizací využity jako zdroj nízkoteplotního velkoplošného podlahového vytápění, ale díky výhodám stropního vytápění se prosazují i na stropech energeticky úsporných domů.

V sortimentu topných fólií nesou fólie pro podlahové vytápění výrobkové označení ECOFILM F (floor/podlahové) a fólie pro stropní vytápění značku ECOFILM C (ceiling/stropní). Konstrukčně se podlahové a stropní fólie ECOFILM (FENIX Jeseník) neliší, rozdíly mezi nimi jsou však v jejich tloušťce, šířce netopných okrajů, ve výkonu a v šířce dodávaných fólií.

P1010038Stropní fólie ECOFILM C prohřívají stropní desky, které se pak chovají jako sálavé panely. Systém na rozdíl od sálavých panelů ale pracuje s méně než polovičními teplotami, které jsou navíc rozloženy do větší plochy. Sálání je méně intenzivní, místnost je lépe pokryta, a proto je tento systém komfortnější. Protože u stropní konstrukce není, na rozdíl od podlahy, na závadu vyšší teplota podhledu, vyrábějí se stropní fólie ECOFILM C ve výkonech 100, 140 a 200 W/m². Tato technologie zajišťuje rovnoměrné rozložení teplot do celé plochy. Stejného výkonu jako u trubek teplovodního vytápění nebo topných kabelů je dosaženo i při nižší povrchové teplotě díky větší topné ploše.

Protože se fólie proti jiným systémům umísťují přímo pod krycí vrstvu (podlahová krytina, SDK deska), je topný systém pružnější a má i ekonomičtější provoz, než když se prohřívá například vrstva betonu. V neposlední řadě se fólie vyznačují snadnější pokládkou a tzv. suchým procesem instalace (bez tmelů, stěrek, betonů apod.), proto jsou ideální pro dřevostavby.


Líbil se Vám článek?
gotop