Větrejte decentrálně!

Větrejte decentrálně!

Komerční sdělení | Pondělí, 05. červen 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Chcete čerstvý vzduch, ale přitom neotevírat okna? Dýchat doma zdravý vzduch bez nečistot, pylů a škodlivin? Líbilo by se vám navíc snížit náklady na energie v jakékoliv roční době? Pak vsaďte na řízené větrání s rekuperací, které má pro malé byty či rekonstrukce jednoduché řešení – individuální decentrální jednotky.

„Rekonstrukce s prostorovými omezeními, případy, kdy na v bytě či v domě nelze dělat větší stavební úpravy nebo požadavky na řízené větrání pouze do jedné místnosti. Toto vše jsou konkrétní případy, kdy je místo centrálního systému řízeného větrání vhodnější decentrální jednotka," objasňuje úvodem Ing. Roman Šubrt, obchodně technický zástupce pro komfortní větrání Zehnder, který dále uvádí: „Při volbě zařízení doporučuji jednotky se souběžným provozem, u kterých je striktně oddělené proudění přiváděného čerstvého a odváděného vydýchaného vzduchu. Souběžné proudění, při kterém nedochází k mísení vzduchu, zajišťuje unikátní křížový protiproudý entalpický výměník. Je použitý jak v menší jednotce ComfoSpot 50, tak v robustnější a výkonnější jednotce ComfoAir 70."

Jednotky je tak možné umístit prakticky do jakékoliv místnosti včetně koupelny a kuchyně, kde bývá větší zápach a vlhkost, aniž by byla potřeba další individuální odvětrávací jednotky.

Schéma toku vzduchu v decentrální jednotce Zehnder

obr.: Díky křížovému protiproudému entalpickému výměníku se čerstvý vzduch s tím vydýchaným nemísí. Zdroj: Zehnder

Decentrální větrací jednotka Zender ComfoAir 70

obr.: Instalace decentrálních jednotek Zehnder nevyžaduje větší stavební úpravy. Zdroj: Zehnder

Decentrální jednotka = vhodné řešení (nejen) pro alergiky


Čistý příchozí i odchozí vzduch u decentrálních jednotek zajišťují dva filtry, které jej zbavují prachu, alergenů i škodlivin ve formě těkavých organických sloučenin, mezi které patří například pachy různých stavebních materiálů. „Kromě účinné dvoufázové filtrace jmenovaných škodlivin dokáží naše decentrální jednotky převést až 60 % vzdušné vlhkosti a účinně tak bránit přesušování interiéru, které je při větrání okny běžné," doplňuje odborník ze společnosti Zehnder.

Decentrální jednotka Zehnder - řízené větrání s rekuperací

obr.: Decentrální jednotky Zehnder jsou nejen decentní, ale i prakticky neslyšné. Zdroj: Zehnder

Usnadní tak život nejen alergikům, ale i zdravým obyvatelům domu. Provoz decentrálních jednotek Zehnder je navíc tak tichý, že je jednotka v základních dvou výkonových stupních v místnosti prakticky neslyšná. Nic tak nebrání jejímu použití v ložnici či v dětském pokoji, aniž by jakkoliv narušovala spánek.

Decentrální jednotka Zehdner ComfoAir 70

obr.: Decentrální jednotka Zehdner ComfoAir 70 dokáže vytvořit příjemně čerstvý vzduch až ve dvou místnostech. Zdroj: Zehnder

Decentrální jednotka = stabilní výkon i ekonomický a ekologický provoz


Dalším parametrem, v němž decentrální rekuperační jednotky Zehnder vynikají, je stabilita výkonu, který povětrnostní podmínky prakticky neovlivní. „Díky tomu, že jsou rekuperační jednotky Zehnder obousměrné, zvládnou zajistit dlouhodobě rovnotlaký provoz a jsou také úspornější. Kromě nízké spotřeby primární energie mají vysokou účinnost zpětného získávání tepla, což z nich ve výsledku činí nejen ekonomičtější, ale i ekologičtější řešení," dodává Ing. Roman Šubrt ze společnosti Zehnder.

Více informací o výhodách decentrálních jednotek se souběžným průtokem vzduchu se dozvíte na webináři společnosti Zehnder.

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop