Zajímavé realizace dřevostaveb

Dřevostavba pro venkovské bydlení podle finského vzoru

Dřevostavba pro venkovské bydlení podle finského vzoru

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 05. září 2019 |

Když majitelé této dřevostavby během své dovolené v malé šumavské vesnici koupili rozlehlý pozemek, začali přemýšlet o typu domu, který by souzněl s krajinou a přírodou. Dům měl mírně melancholickou a zadumanou divokou přírodu doplňovat a pozvedat takovým způsobem, aby bylo znát, že přítomnost člověka v krajině je přirozená a zvelebující. A samozřejmě mělo jít o dřevostavbu.

Při pátrání po možnostech v oblasti dřevostaveb se rozhodli navštívit země, kde je stavění domů z přírodních materiálů tradicí, a tak se vydali do Finska. Zalíbily se jim dřevostavby postavené z masivních trámů severské, jemnoleté borovice a poznali, že domy KONTIO spojují přírodní materiály a moderní architekturu.

České zastoupení firmy pak pověřili navržením svého domu, hlavní podíl na podobě interiérů však mají sami stavebníci. Vévodí jim přírodní materiály a minimalismus. Nádherná je dřevěná dubová podlaha ošetřená přípravkem na bázi vosku, aby její krása přirozená vynikla a získala jemný perlový odlesk.

drevostavba-pro-venkovske-bydleni-kontio-severska-borovice-finske-drevostavby-exterier-terasa-les

drevostavba-pro-venkovske-bydleni-kontio-severska-borovice-finske-drevostavby-exterier-terasa-louka

drevostavba-pro-venkovske-bydleni-kontio-severska-borovice-finske-drevostavby-pudorys

drevostavba-pro-venkovske-bydleni-kontio-severska-borovice-finske-drevostavby-interier-kuchyne-jidelna

drevostavba-pro-venkovske-bydleni-kontio-severska-borovice-finske-drevostavby-interier-pracovna-hlavni-obytny-prostor


"Už první zima prověřila skvělé tepelněizolační vlastnosti dřevostavby postavené z lepených trámů finské polární borovice."


drevostavba-pro-venkovske-bydleni-kontio-severska-borovice-finske-drevostavby-interier-hlavni-obytny-prostor-krb-drevena-dubova-podlaha

drevostavba-pro-venkovske-bydleni-kontio-severska-borovice-finske-drevostavby-interier-hlavni-obytny-prostor-krb-loznice-s-vanou-krbova-kamna

Foto: Jiří Štarha
Redakčně upraveno pro web.

Prohlédněte si další zajímavé realizace dřevostaveb nebo domů na bázi dřeva

DaS 3-2019
Jiří Kuthan

Baví mě vše kolem počítačů a internetu. Od tvorby webů jsem se přesunul k tvorbě obsahu a momentálně pronikám do tajů dřevostaveb, abych věděl, jakou si pro sebe postavit. Pokud právě neladím obsah tohoto webu, utíkám do přírody, kde dobíjím energii při pozorování ptáků.

Nejnovější články autora

Komentáře  

 
0 #2 Edna 2019-09-05 17:23
V plánu domu není vana v ložnici.
Citovat
 
 
+2 #1 Viki Vikina 2019-09-05 09:36
Na můj vkus všeho moc škodí, i dřeva. Je to něco mezi chatou a domem. Vanu v ložnici bych nemusela zcela jistě. Líbí se mi to zvenku, příjemné je hodně světla.
Citovat
 

Přidat komentář


gotop