Zajímavé realizace dřevostaveb

Tisk
V Olomouci vyrostly atraktivní nízkoenergeticé domy

V Olomouci vyrostly atraktivní nízkoenergeticé domy

Tereza | Čtvrtek, 07. říjen 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Stavební společnost EUROGEMA CZ, a.s. se rozhodla rozšířit své portfolio staveb o výstavbu nízkoenergetických rodinných domů v technologii dřevostaveb, ve kterých je v maximální míře uplatněn sádrovláknitý deskový materiál FERMACELL.

Sádrovláknité desky FERMACELL jsou použity k opláštění obvodových a vnitřních stěn a výjimečné vlastnosti materiálu FERMACELL jsou silným důvodem pro jeho použití i na podlahy v celém domě.

arbesova-foto-5Důvodů, proč se firma rozhodla jít cestou nízkoenergetických dřevostaveb, je hned několik a jedním z nich je i snaha nabídnout klientům při současném zvyšování cen energií bydlení s minimálními požadavky na budoucí provoz a údržbu. Pro investory bude zajímavá i skutečnost, že silnou stránkou technologií a materiálů, které EUROGEMA jako developer zvolila, je nejen rychlost výstavby a využití obnovitelných zdrojů, ale - i díky přírodním materiálům - podstatné zlepšení kvality vnitřního prostředí.arbesova-foto-3

Pilotním projektem výstavby NED v technologii dřevostaveb je výstavba 24 rodinných domů v Olomouci - Slavoníně na ulici Arbesova. Architektonický návrh připravil Ing. arch. Eugen Točík z brněnského ateliéru Trignis s.r.o. a i díky jeho přístupu jsou pro budoucí obyvatele této lokality připraveny dvoupodlažní nepodsklepené domy, které jsou vizuálně příjemné nejen zvenčí, ale i zevnitř. Zásluhu na tom má zvolené objemové a dispoziční řešení a použité prvky (fasádní keramický obklad, dřevěná okna a dveře, pergoly, terasy, schodiště aj.). Navržený způsob automatického teplovzdušného cirkulačního vytápění s nuceným větráním, rekuperací tepla a filtracíeurogema-projekt1-foto1 vzduchu zvyšuje kvalitu prostředí v domě snížením prašnosti a možnostmi regulace režimu větrání i vytápění. Samozřejmostí je dokonalé zateplení a utěsnění obvodového pláště včetně trojitého zasklení oken a použití solárních panelů pro ohřev topné a teplé užitkové vody.

Zástavba na Arbesově ulici navíc nabídne klidné bydlení 2,5 km od středu města s nadstandardním zázemím občanské vybavenosti (fakultní nemocnice, školy, školky, nákupní centra apod.) a dobrou dopravní dostupností.

-PR článek-


Líbil se Vám článek?

Komentáře  

 
0 #6 Pavel Cíl 2020-01-08 20:52
hledám opuštěni rodinny dům v Olomoucí, tak píšte na email krojovysohajol@ seznam.cz
Citovat
 
 
+1 #5 Martin 2012-02-10 07:24
Bydlíme už čtyři měsíce v dřevostavbě, stavba trvala dva měsíce (horní stavba). Začátek 1.8. a 29.9. nám byl dům předán komplet hotový. Je to dům s obytným podkrovím 6+1+garáž od společnosti H... F........ .
Nevím jestli můžu uvést celé jméno společnosti, nadruhou stranu mohu jen doporučit.
Citovat
 
 
0 #4 Kuba 2012-02-09 17:52
Souhlasím s názorem pana Martina.
Citovat
 
 
0 #3 Martin 2011-08-22 19:57
S tím si dovolím nesouhlasit. Stavba dřevostaveb je podstatně rychlejší než zděná stavba.
Citovat
 
 
-1 #2 Petr Rufusů 2011-05-27 12:08
rychlost je dle mého názoru ovlivněna spíš firmou, než tím,že je to dřevostavba.
Citovat
 
 
+1 #1 Marek 2011-01-24 19:10
Moc pěkné dřevostavby, jenom za tu dobu co se to staví by stála už celá zděná ulice a těch 24 domů tam bude stát tak v roce 2020 je to poněkud drahé bydlení.
:-?
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop