Zajímavé realizace dřevostaveb

Tisk
KASPER CZ: <small>progresivní technologie</small>

KASPER CZ: progresivní technologie

Komerční sdělení | Středa, 23. únor 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Projektanti, stavební a developerské firmy, ale i běžní zájemci uvažující o stavbě dřevěného domu mohou mezi 24. a 27. únorem navštívit stánek společnosti KASPER CZna veletrhu Dřevostavby 2011 na výstavišti v pražských Holešovicích. Přední český výrobce dřevěných konstrukcí tam představí své zajímavé realizace či novou, v Česku zcela unikátní výrobní technologii.

Trutnovská firma KASPER CZ, která působí na trhu již patnáct let, disponuje jedním z nejmodernějších závodů v Evropě. „Vývoj a inovace jsou důležitým faktorem našeho podnikání. A proto jsem skutečně velmi rád, že se na veletrhu můžeme pochlubit nákupem nové, plně automatické, počítačem řízené dřevoobráběcí linky K2i-1250, na níž zahájíme výrobu letos v červnu. Sestava s těmito parametry je jediná v České republice a výroba na ní bude probíhat s milimetrovou přesností, bez nutnosti měření a rýsování, a zároveň při zajištění maximální hospodárnosti," uvedl jednatel společnosti David Kasper s doplněním, že tento CNC stroj od německé firmy Hundegger je určen pro sériovou i kusovou výrobu dřevěných prvků s bezmeznou rozmanitostí možností opracování a je schopen obrábět průřezy od profilu 20 x 50 mm do 300 x 1250 mm s délkou maximálně 16000 mm.

Jin_vizualizace_3Nové výrobní trendy však nejsou jediným lákadlem, které mohou návštěvníci stánku KASPER CZ na veletrhu vidět. Firma zde prezentuje rovněž nejzajímavější projekty, které v současné době realizuje. „Unikátní stavbou je bezesporu projekt zimního stadiónu v Jičíně, na jehož realizaci spolupracujeme s rakouskou firmou Wiehag a naší sesterskou společností KASPER KOVO. Stavba je výjimečná především svou obloukovou konstrukcí z lepeného lamelového dřeva, která má rozměry více než 40 x 70 metrů," přiblížil Kasper specifika sportoviště, jehož montáž proběhne mezi 7. březnem a 4. dubnem letošního roku.

Pozoruhodnou stavbou, se kterou se budou moci návštěvníci veletrhu seznámit, je rovněž „Dům v oboře", jež společnost KASPER CZ realizuje podle návrhu architektů Martina Rajniše a Davida Kubíka pro soukromého investora. Nenápadný, ale rozsáhlý objekt s překrásným výhledem se nachází v chráněné krajinné oblasti Český les. „Jedná se o dřevostavbu, o níž si dovolím říci, že nemá v Česku obdoby. Návrh jednoduše kombinuje přírodní materiály jako modřínové dřevo, kámen, sklo a hlínu a společně s racionálním využitím přírodní, zejména solární energie, reprezentované systémem slunolamů, podtrhuje základní konstrukční filozofii autorů," uvedl Kasper.

S těmito i řadou dalších zajímavých informací z oblasti činnosti společnosti KAPSER CZ se mohou návštěvníci veletrhu Dřevostavby 2011 blíže seznámit na stánku firmy, který nese číslo 19 a je umístěn v sekci A haly 2.

(Komerční prezentace)


Líbil se Vám článek?

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop