Tisk
Jak se bydlí Simoně a Dieterovi v dřevostavbě od firmy ATRIUM

Jak se bydlí Simoně a Dieterovi v dřevostavbě od firmy ATRIUM

DAS | Středa, 05. srpen 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Horažďovická společnost ATRIUM s.r.o. patří mezi dodavateli domů na bázi dřeva působících na českém trhu jednoznačně k nejlepším. Během své více než dvaadvacetileté historie má ve svém portfoliu bezmála tisícovku úspěšně realizovaných typových i individuálně řešených rodinných domů a podobné množství spokojených zákazníků. Třeba takových, jakými jsou Simona a Dieter z Banské Bystrice.

Proč jste si vybrali dřevostavbu?

Protože jsme oba velmi dobře znali firmu ATRIUM a mnohokrát jsme se sami přesvědčili o tom, že jejich panely a technologie výroby jsou opravdu poctivé, ani chvilku jsme nepřemýšleli o tom, z čeho dům postavíme. Chtěli jsme dřevostavbu, difuzně otevřenou konstrukci a panely předpřipravené v hale. Neměli jsme rozhodně neomezený rozpočet, ale poměrně rychle jsme si ujasnili priority – šetřit se nesmí na kvalitě obvodových konstrukcí, střeše, oknech a také systému větrání a vytápění. Kompromisy jsme pak dělali při vybavování interiéru, protože nábytek lze za nějaký čas vyměnit.

Váhali jste mezi typovým a individuálním projektem rodinného domu?

ATYP  SK 039Dům jsme si navrhovali sami, trochu netradičně máme dvě terasy – jednu orientovanou směrem k výhledům na jihozápadě a druhou severní. Severní terasa je v horkých letních dnech opravdu nedocenitelná. Vlastní architekturu domu jsme se snažili přizpůsobit prostředí, proto jsem své moderní představy o kompozitním domě s plochou střechou konfrontovala s místní výstavbou a klimatickými podmínkami podhorské oblasti. Nakonec vznikl jednopodlažní dům s valbovou střechou z falcovaného plechu v barvě antracitu a bílou omítkou v kombinaci se dřevem na fasádě.

Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Rozhodovali jsme se výlučně mezi dodavateli dřevostaveb a mezi firmami, které jsou stabilní na trhu dodavatelů dřevostaveb. Konečné rozhodnutí ovlivnily jednoznačně osobní zkušenosti a znalosti postupů realizací firmy ATRIUM.

Navštivte loni otevřený vzorový dům Jubileum společnosti ATRIUM v Plzni a seznamte se osobně s kvalitou provedení stavby od této firmy.

Jak naplnil dům vaše očekávání?

ATYP  SK 003S technologií dřevostaveb jsme naprosto spokojeni, s tím, jak jsme si dům navrhovali, také. Konečně máme pořádný prostor pro návštěvy i důstojnou domácí pracovnu. Nepociťujeme tady žádné problémy nebo negativní vlivy, o kterých lidé v dřevostavbách někdy hovoří – stačí si návrh dobře promyslet, vybrat si vhodnou technologii i partnerskou firmu a nešetřit tam, kde se to opravdu nevyplatí. Celý dům jsme navrhli tak, aby byl maximálně úsporný a kompletně z recyklovatelných materiálů.

Změnili byste nyní něco na svém domě?

Vždy se dá něco změnit. Zatím jsme ale spokojeni, čas možná ukáže.

gotop