Tisk
Ptáme se: <small>Jak jste spokojeni s dřevostavbou?</small>

Ptáme se: Jak jste spokojeni s dřevostavbou?

Redakce | Pondělí, 22. srpen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Zajímá vás, jak jsou spokojeni s bydlením v dřevostavbě ti, kdo se pro její pořízení rozhodli před vámi? Podívejte se na příbeh domu paní Aleny.

 

Obava z dřevostavby je přežitek

V době, kdy jsem se rozhodovala o mém budoucím domě, byl pro mne rozhodující rychlý a pohodlný způsob výstavby. Věděla jsem, jaké problémy jsou s údržbou staršího zděného domu, naopak jsem znala nízkou spotřebu energií v dřevostavbě a dřevo vůbec mám ráda. Jsem si jistá, že obavy lidí z dřevostaveb jsou způsobeny především neznalostí a přežitky z dob, kdy se u nás dřevostavby nestavěly.

DSC 0052Chtěla jsem stavět pouze s firmou, která staví domy ze dřeva dlouho, protože jedině tak je možné poučit se z chyb, zdokonalovat technologii a stavět opravdu kvalitní domy. Proto jsem vybírala ze členů Asociace dodavatelů montovaných domů a majitelů certifikátu Dokument národní kvality. Při užívání domu jsem ale pochopila, co je pro dřevostavbu důležité, a jsem ráda, že jsem se rozhodla svěřit výstavbu mého domu společnosti ATRIUM.

Dnes můžu říci, že máme příjemné bydlení s nízkými náklady na provoz. Žádné studené zdi, omítky a sádrování skob na každý obrázek a skříňku. Nejlepším měřítkem při rozhodování jsou ale vlastní zkušenosti, takže bych doporučila těm, kteří nemají zkušenosti s dřevostavbou, navštívit některý vzorový dům, pokud možno rozestavěný, aby mohli nahlédnout také pod jeho kůži.


Líbil se Vám článek?
gotop