Tisk
Petr: <small>Návštěvy k nám jezdí jako do lázní</small>

Petr: Návštěvy k nám jezdí jako do lázní

Redakce | Čtvrtek, 15. září 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Jakkoli se snažíme při redakčních návštěvách o maximální objektivitu při vyprávění příběhu konkrétního domu a jeho obyvatel, neubráníme se možná příliš obecnému vyznění textu. Není třeba také nijak zastírat, že pro reportáže vybíráme domy již zabydlené, s upraveným okolím a dokončeným interiérem. Jenže je i spousta takových, které na svou finální teprve čekají, přesto i jejich příběhy nejsou bez zajímavosti.

 

Proč jste si vybrali dřevostavbu?

Před stavbou jsme navštívili jsme několik vzorových domů z různých stavebních materiálů. Ze všech nejvíce nás zaujala právě dřevostavba. Oslovila nás rychlostí výstavby na klíč (cca pět týdnů) a především zaujalo velice příjemné klima, které naplňovalo celý dům. Osobně jsem hned cítil, že „toto je to pravé“.

Jak jste se rozhodovali mezi typovým a individuálním projektem?

Při procházení nabídek firem se nám žádný typový dům nelíbil. Nevyhovovaly nám dispozice domu, otevřená schodiště, chybějící spižírna, nízký standard základního provedení, striktní dodržení projektu. Celý dům nakonec navrhla moje žena (ačkoli není projektant ani architekt) a VS DOMY jej přenesly do „stavební podoby“. Když si tak vzpomínám, myslím, že ani nemuseli moc měnit. Jsem dodnes na ženu hrdý.

Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Společnost VS domy jako jediná nabídla možnost postavit jakýkoliv dům podle našich požadavků. Přesvědčili nás svým naprosto otevřeným, proaktivním a příjemným přístupem, po celou dobu s námi konzultovali naše připomínky, dotazy a nápady.

P1010125Jak naplnil dům vaše očekávání?

Nadmíru. Bydlíme na „větrné hůrce“ a počítali jsme s tím, že budeme platit více. Dům je vytápěn elektřinou, v obývacím pokoji máme krbová kamna bez rozvodů. Elektrické vytápění zapínáme jen sporadicky. Příjemné klima si celoročně vychutnáváme zejména po příjezdu domů z klimatizovaných budov a hotelů. Přátelé, kteří nás navštěvují, říkají, že k nám jezdí jako do lázní... Naše očekávání předčila také kvalita a výše standardu, který jsme ani nevyčerpali. VS DOMY byly o asi o 20 procent dražší než průměr z oslovených firem. Přesto jsme se pro ně rozhodli a nezklamali jsme se. Když jsem přátelům řekl, že nám dokonce vrátili peníze, protože jsme nevyčerpali budget, nikdo mi nevěřil.

Pokud byste stavěli příště, zvolili byste opět dřevostavbu? Proč?

Jsme s naprostou jistotou rozhodnuti opět pro dřevostavbu a i pro VS DOMY. Naším snem je přidat k našemu domu ještě malé „křídlo“ s několika místnostmi, takže k tomu budeme mít i příležitost.

A jak vidí realizaci Petrova domu Ing. Vladimír Kolařík ze společnosti VS DOMY?

Přestože jsme společnost, která staví převážně domy podle individuálních požadavků zákazníků, PARVUS je dům, který se této charakteristice vymyká. Do dnešního dne jsme těchto domů postavili několik desítek nejen v ČR, ale i v Německu nebo ve Švýcarsku. V naší nabídce se tento dům objevil ke konci 90. let a stavíme jej dodnes v nezměněné podobě, pominu-li úpravy standardních skladeb konstrukcí a další úpravy, které vyvstaly s udělením prestižního Dokumentu národní kvality a mezinárodního certifikátu ETA.

P1030646

 

PARVUS sice vzhledem k velmi jednoduché dispozici a konstrukčnímu uspořádání nebyl nikdy naší „vlajkovou lodí“, na druhou stranu však zaujme příznivou cenou a uspokojí nároky na bydlení pro čtyřčlennou rodinu. Neuráží ani svým vzhledem a myslím, že to všechno jsou důvody, proč je PARVUS naším nejčastěji stavěným rodinným domem.


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop