Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Archiv starších vydání

Tisk

Časopis Dřevo&Stavby 1/2013

Andrea Kaštanová | Pondělí, 28. leden 2013 |

Datum vydání : 30. ledna 2013
Číslo: 1
Ročník 2013

On-line ochutnávka

Předplatné včetně nabídky starších čísel si můžete objednat v sekci Předplatné.

V čísle 1/2013 časopisu Dřevo&Stavby mimo jiné najdete:

  • čtyři redakční návštěvy – v netradiční dřevostavbě na Slovensku, již osm let používaném montovaném bungalovu nebo v dřevostavbě s barvou pálené cihly
  • novou rubriku Rozhovor, ve které se tentokrát představí severočeský architekt Vladimír Balda
  • znovuoživený seriál Mýty a pověry, kde se tentokrát dozvíme, že dřevo stárne do krásy
  • článek o rychlosti výstavby montovaného domu v sekci Technologie
  • zamyšlení nad difuzně otevřenou skladbou stěny
  • ve stále nekončící rubrice Pasivní domy článek o tom, jaké to je, když slunce vytápí zadarmo tři čtvrtě roku
  • doporučení, jak co nejefektivněji uklízet, nejlépe s pomocí centrálního vysavače
  • rady, jak se poučit z častých chyb při zařizování klasických i originálních obývacích pokojů
  • tip na netradiční zahradní domek v podobě osmistěnu

V symbióze s jabloníV symbióze s jabloní
Dům slovenského architekta Ivana Jariny rozhodně překvapí. Stavení, na kterém se podílel společně se svou manželkou Annou Marií a svými přáteli, z běžného stavebního proudu značně vybočuje.
celý článek

Architekt je schopný spoluhráčArchitekt je schopný spoluhráč
Architekt by měl být spojencem, který stojí na straně klienta a snaží se pro něj udělat to nejlepší. Pomáhá hlavně zkušenostmi a znalostmi, které normální stavebník nemůže získat jakkoliv pečlivým samostudiem.

Za architekturou do Země vycházejícího slunceZa architekturou do Země vycházejícího slunce
V loňském roce jsme vám zahraniční stavby ze dřeva představovali v rámci rubriky Nebytové dřevostavby. Tentokrát se za kvalitními realizacemi budeme vypravovat po jednotlivých regionech. A začneme ze široka – v šesti vydáních tohoto roku navštívíme postupně šest různých zemí.

Střecha není černobíláStřecha není černobílá
Jaká cesta při volbě tvaru střechy a materiálu střešní krytiny je pro vás ta pravá? Tvarová přísnost a důsledná funkčnost, nebo tradice, atypický prostor a výhled do nebes? Pojďme se podívat.

O teplo jde předevšímO teplo jde především
Jak si vybrat tu pravou tepelnou izolaci? Ačkoliv jakýkoliv izolant vložený do obvodové stěny domu zajišťuje sekundárně také akustickou izolaci, jeho hlavním úkolem je izolovat zvolené prostředí proti vnějším vlivům teplotních rozdílů.

Fenomén: Úsporná domácnostFenomén: Úsporná domácnost
Za vytápění v pasivním domě zaplatíme ročně méně než za provoz klasických domácích spotřebičů. Značně tak narůstá význam kvality a ekonomické výhodnosti svítidel, elektrospotřebičů a ohřevu teplé vody. Jak co nejefektivněji spořit?
Celý článek

Rozbitá kopuleRozbitá kopule
Samonosnou konstrukci kruhového půdorysu, takzvanou geodetickou kopuli, vyvinul Richard Buckminster Fuller v roce 1940 a díky této zakázce se stal slavným po celém světě. Dnes jeho poznatků využívá mnoho architektů a stavitelů – pojďme nahlédnout například do dřevěného pavilonu v USA, který zasáhl i vliv dekonstruktivismu.

Umění vepsané do dveřního křídlaUmění vepsané do dveřního křídla
Karim Rashid je v dnešní době jedním z nejplodnějších umělců své generace, který každoročně zrealizuje desítky svých návrhů a po celém světě za svou práci sklízí ocenění. Jak se jeho osobitý styl vepsal mezi dveřní zárubně italské společnosti Di.Bi, Group?


Kde se každý centimetr počítáKde se každý centimetr počítá
Podkroví v rekonstruovaných domech i v novostavbách jsou stále více vyhledávaným místem pro bydlení. S tím souvisí i správné navržení a zařízení koupelny. Šikmý strop totiž předurčuje rozmístění sanitárního vybavení bez ohledu na případné komplikace s napojením na rozvody kanalizace a vody.

Bydlení na zahraděBydlení na zahradě
Místo pro odpočinek a relaxaci, pro letní stolování, oslavu s přáteli, domácí kancelář nebo prostě jen pro rychlou kávu uprostřed pracovního dne – to všechno dokáže nabídnout terasa, která by neměla chybět žádnému rodinnému domu.

 


Líbil se Vám článek?