Archiv starších vydání

Tisk

Časopis Dřevo&Stavby 2/2013

Andrea Kaštanová | Čtvrtek, 21. březen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

titul DS 2 2013Datum vydání : 27. března 2013
Číslo: 2
Ročník 2013

On-line ochutnávka

Předplatné včetně nabídky starších čísel si můžete objednat v sekci Předplatné.


V čísle 2/2013 časopisu Dřevo&Stavby mimo jiné najdete:

  • čtyři redakční návštěvy – v nepochopené dřevostavbě na okraji Plzně, ve vlastnoručně postaveném domě na Moravě, netypické chatě povýšené na rodinný dům a v dřevostavbě, jež se stala součástí stávající uliční zástavby
  • v rubrice Technologie povídání o lehkém dřevěném skeletu, nejpoužívanějším způsobu výstavby moderních dřevostaveb
  • seriál Realizace, kde se podíváte na zoubek problému s výběrem vhodné realizační firmy
  • článek o tepelných izolacích očima fyzika
  • druhý díl rubriky Tip na nové bydlení, tentokrát v domě od společnosti OKAL CZ
  • rady pro výběr oken do podkroví
  • v oblíbené rubrice Zdravé bydlení výhody podlahového vytápění
  • návštěvu moderního rekreačního domku na stromě v Německu

1Masiv na nožičkách
Moderní architektura zahalená do struktury a vůně skutečného dřeva je dnes stále populárnější a také neustále finančně dostupnější. Dům na křivoklátsku, který doslova ční nad hlubokým údolím řeky Berounky, je krásným příkladem nejen použití prefabrikovaných dřevěných panelů, ale také pokorného souznění s přírodou.
Číst dále

2Spolupráce je klíčem k úspěchu
Tentokrát nás do svého ateliéru pozvala mladá sympatická architektka Irena Truhlářová, pro kterou se dřevostavby staly celoživotním posláním. ARCHCON atelier si v oblasti dřevostaveb rychle vybudoval dobré jméno nejen proto, že svým klientům nabízí mnoho netradičních přidaných hodnot.
Číst dále

3Dřevostavba je opravdu pro každého
Máte pocit, že dřevostavba může být sice zajímavou alternativou, ale z mnoha důvodů není určena právě pro vás? Ponechme na chvíli předsudky stranou a objektivně prozkoumejme nejčastější argumenty, které můžeme vůči domům ze dřeva nebo na bázi dřeva slýchat.
Číst dále

4Dřevo je v Americe jako doma
Při našem putování po zahraničních dřevostavbách se i tentokrát vydáme za moře, do země často označované za samotnou kolébku dřevostaveb. Ukážeme vám, že si ve Spojených státech dokážou poradit i s dřevostavbami jiných konstrukčních technologií, než klasického two by four.

5Omítat nebo obkládat?
Fasáda domu se významně podílí na výsledném vzhledu stavby. Volba jejího konstrukčního i materiálového řešení by měla souviset s celou koncepcí domu, ať už po estetické či funkční stránce.

6Dřevěný Zeppelin
... anebo také arašídový dům, skořicová ponorka, břicho velryby...". to všechno jsou synonyma pro Fab Lab, stavbu představenou na výstavě Solar Decathlon Europe v rámci mezinárodní soutěže univerzit zaměřené na udržitelný rozvoj bydlení.

7Ložnice – brána do světa snů
Pro dobré usínání a kvalitní odpočinek bychom se tak měli vyvarovat nejčastějších chyb. Ať už ale máme ložnici zařízenou sebelépe, nakonec je stejně nejdůležitější, kdo uléhá po našem boku.

8Textilie ze dřeva
Dřevo na podlaze či nábytku jako pevný a stabilní materiál důvěrně známe. Německá designérka Elisa Strozyk se rozhodla prozkoumat jinou polohu jeho využití a vtisknout mu pro něj méně obvyklé vlastnosti – měkkost a flexibilitu, které jsou charakteristické pro textil.

9Jaro na Kuchyňském dvoře
Základy holandského květinového parku Keukenhof byly položeny již v roce 1830, pro veřejnost byl otevřen v roce 1950. Na 32 hektarech u vesničky Lisse pouhých 24 zahradníků nechá každoročně na jaře vykvést více než sedm milionů cibulovitých květin, sázených do země ve třech vrstvách podle období květu.


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop