Archiv starších vydání

Tisk

Časopis Dřevo&Stavby 5/2014

Dagmar Šimonová | Čtvrtek, 30. leden 2014 |

Přidat na Seznam.cz

titul 5 14V prodeji od 17. září 2014

On-line ochutnávka

Časopis Dřevo&Stavby můžete zakoupit v síti prodejen Geco Tabák, HDS-Relay, na čerpacích stanicích Agip, OMV a dalších a u všech dobrých prodejců tisku.

Předplatné včetně starších čísel si můžete objednat v sekci Předplatné.


V dalším vydání časopisu Dřevo&Stavby najdete mimo jiné:

  • šest redakčních návštěv – v domě s konstrukcí těžkého dřevěného skeletu, který stojí na krásném pozemku na Šumavě, v jednopodlažním domě v opuštěné pískovně, jež se stal předlohou pro úspěšný typový dům, ve stavbě s inteligentní elektroinstalací nebo ve Futuře Freestyle vrostlé do fungující chatařské oblasti jihozápadně od Prahy
  • odpovědi na otázky stavebníka, který už svůj dům technologií lehkého dřevěného skeletu montovaného přímo na stavbě postavil, rád se s námi ale podělil a to, co ho trápilo v začátcích
  • detailní pohled na problematiku využití solární energie pro přímou výrobu elektrického proudu pomocí fotovoltaických panelů
  • jak na omítanou fasádu, jaké máme možnosti a který omítkový systém je ten „top"
  • prohlídku knihovny v čínské provincii Yunnan, který vyrostla v oblasti zpustošené zemětřesením
  • v rubrice pasivní domy rady ohledně zdroje vytápění s velmi nízkým výkonem, které nezapříčiní nechtěné přehřívání interiéru
  • rady jak na podkroví, aby mělo své nezaměnitelné kouzlo
  • inspirativní prohlídku domů z redakčních návštěv, tentokrát zaměřenou na různé interiérové dveře
  • originální dřevostavbu pod eukalyptem v miniaturní zahradě britského domku

01Dřevostavba pro náročné
Nejednomu z nás Šumava učarovala – panenská příroda a klid, možnost nepřeberných výletů pěšky či na kole a v zimě ráj zimních sportů. Není divu, že si šumavské kopce vybrali majitelé této velkoryse řešené dřevostavby pro chvíle cenného odpočinku a kdo ví, v budoucnu možná i pro život.

 

02Panel – kvalita i rychlost v jednom
Přirozený vývoj a inovace konstrukčních systémů dřevostaveb přinášejí kromě klasického systému „two by four" také další řešení – nejrůznější druhy panelů. Ať už ty, které maximálně využívají vlastností masivního dřeva, ty, které šetří čas realizace na pozemku kompletací ve výrobně, nebo ty, které sofistikovaně využívají i ostatních přírodních materiálů. Na výběr máme zkrátka pestrou paletu možností s vysokým kvalitativním standardem.

 

03Do čeho obléknout střechu?
Výstavbu každého nového rodinného domu provází vždy nelehký výběr střešní krytiny. Rozhodujícím kritériem pro nás často bývá cena, architektura okolí, vlastnosti zvoleného systému či specifika údržby dané krytiny. Ať už si zvolíme kterýkoliv z materiálů, dnes běžně dostupných na trhu, zaměřit bychom se měli především na jeho povrchovou úpravu, která má na životnost celého systému podstatný vliv.

 

04Školy z masivních dřevěných panelů
Komplex mateřské a základní školy ve francouzském Rillieux-la-Pape je unikátní hned ze dvou důvodů. Kromě základů, podzemních částí a některých schodišť je postaven kompletně z masivních dřevěných panelů, navíc se se svým systémem lomených ozeleněných střech snaží co nejvíce splynout s okolní přírodou.

 

05Hra s rovnováhou
Hello Wood byl původně uměleckým kempem, zorganizovaným poprvé v Maďarsku v roce 2010 pro studenty architektury a designu, a pozvolna narostl do podoby unikátního mezinárodního projektu, do kterého bylo letos zapojeno neuvěřitelných 150 lidí ze 30 zemí světa. Téma? Hra s rovnováhou...

 

06Barevná oáza v zelené džungli
Jan Lamr vyrůstal na Malé Straně, později se s rodiči přestěhoval do domu se zahradou. Když se do bytu vrátil zpátky, postupně dospěl k rozhodnutí, že si jednou pořídí dům vlastní. Na „průzkum trhu" měl tedy dostatek času, dnes přiznává, že Prodesi/Domesi ho tehdy zaujalo na první pohled.

 

07Denní světlo bez oken
Při využití podkroví k obytným účelům je jednou z nejdůležitějších a mnohdy nejtěžších věcí vhodné řešení osvětlení daného prostoru. Tam, kde nestačí klasická svislá okna, saháme po těch střešních. Co když ale i takové řešení není v daném místě jednoduché? Nevadí, moderní zrcadlové tubusy, známé jako světlovody, nám pomohou dovést světlo od zdroje až do těch nejtmavších koutů.

 

08Minimalistický interiér: jednoduchý, vzdušný a krásný
Jednoduchost, která uklidňuje, střídmá barevnost, hra světel a stínů, prostor, kde vyniknou kvalitní umělecká díla, materiály i struktury. Vše je promyšleno a každá věc má svoje místo. Minimalismus nezahlcuje přemírou vjemů a v tom je jeho největší hodnota.

 

09Inspirace kávou
Kavárna Don Café House ve městě Priština je první vlaštovkou nově vznikající sítě kávových barů, která protká celé Kosovo. Nezaměnitelnou atmosféru jí vtiskla architektonická kancelář Innarch. Vytvořila moderní koncept, který síť don café na první pohled odlišuje od ostatních kaváren.

 

10Splněný sen v opuštěné pískovně
Je to příběh o velké touze tvořit, dát se s chutí do něčeho, co člověku nedá spát. Právě díky těmto vlastnostem se zrodila stavitelská myšlenka pana Oldřicha, který se společně s manželkou Josefou rozhodl, že se po skončení s podnikáním a překonání zdravotních potíží pustí do plnění svého dětského snu.


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
gotop