Archiv starších vydání

Tisk

Časopis Dřevo&Stavby 2/2015

Andrea Kaštanová | Pátek, 24. červenec 2015 |

Přidat na Seznam.cz

DaS 2 2015-titulkaV prodeji od 7. dubna 2015

On-line ochutnávka

Časopis Dřevo&Stavby můžete zakoupit v síti prodejen Geco Tabák, HDS-Relay, na čerpacích stanicích Agip, OMV a dalších a u všech dobrých prodejců tisku.

Předplatné včetně starších čísel si můžete objednat v sekci Předplatné.

V dalším vydání časopisu Dřevo&Stavby, které je zaměřené na téma REKONSTRUKCE, najdete mimo jiné:

  • čtyři redakční návštěvy – v netradiční dřevostavbě, jejíž fasáda tvoří zároveň i střešní krytinu (a naopak), v domě, jehož podoba se utvářela během stavby a ani dnes ještě není finální, v typové dřevostavbě a v domě, při jehož stavbě byly použity méně tradiční stavební materiály,
  • v nové rubrice Dům, který nás zaujal promyšlený bungalov na obdélníkovém půdorysu,
  • vzpomínky stavebníků ze starších redakčních návštěv, kteří se s námi podělí o své zkušenosti s tepelnou pohodou jejich dřevostavby
  • článek o tom, jak větrat, ale zároveň neodvádět teplo z interiéru,
  • tipy to, jak vybavit dřevostavbu inteligentním systémem, který ohlídá provoz celého domu,
  • příklad renovace staršího zděného domu do pasivního (dřevěného) standardu,
  • rady odborníků na téma rekonstrukce a revitalizace staršího domu s využitím dřeva,
  • článek o rekonstrukci podkroví svépomocí.

01Dřevěný byt v přírodě

Hledáním nejvhodnějšího způsobu bydlení se Jana zabývala už ve škole. Nelíbil se jí český model velkých domů, ve kterých má každý svou vlastní koupelnu, šatnu i pokoj a rodina se tak rychle odcizí. Protože věřila, že čtvereční metry se nerovnají štěstí, nechala se inspirovat architekturou Dánska a Holandska, kde lidé žijí na velmi malých pozemcích. A jejich spokojenosti to nijak nepřekáží...

02Z ložnice na zahradu

Propojení hlavního obytného prostoru se zahradou pomocí velkých prosklených ploch je dnes běžnou součástí každé novostavby. Málokterý dům se však může pochlubit přímým vstupem na terasu a zahradu z každé pobytové místnosti. Vladimír Balda navrhl svým klientům individuální dům na míru – jak jsou v něm dnes spokojení?

03Když vzduch neodvádí teplo

Začneme-li o svém domě uvažovat jako o místě, kde nebudeme zbytečně přicházet o energii, dříve nebo později dospějeme k otázce, zda objekt vybavit systémem pro nucené větrání se zpětným ziskem tepla. Jde o zbytečnou investici navíc, nebo důležitou součást zdravého bydlení současnosti?

04Podkroví vlastníma rukama

Velký potenciál podkrovních prostor starších domů nelze popřít a byla by škoda jej nevyužít. S pokrokovými technologiemi je navíc možné dosahovat lepších a lepších parametrů a skvělého komfortu. Nabízí se také varianta vzít rekonstrukci do vlastních rukou, ušetřit za provedenou práci a odměnit se dobrým pocitem z vlastního přičinění na novém krásnějším bydlení.

05Cestovatelův domov mezi rybníky

Miroslav patří na poli stavitelství jednoznačně mezi ty zkušené. Nejen že v oboru pracuje, ale nestavěl svůj dům poprvé, a tak jeho představy o bydlení měly poměrně jasné kontury. Přesto však poskytl dostatečně volné pole působnosti hlavnímu architektovi domu, ale i celého okolního urbanismu, aby mohl dovést koncept energeticky úsporného a šetrného bydlení k co největší dokonalosti.

06Maximální život v minimálním prostoru

Stačí 17 metrů čtverečních k plnohodnotnému životu? Jaká je vlastně minimální velikost příjemného bydlení? Má být diktována předpisy, nebo je otázkou jedinečnosti člověka a prostoru? Každý máme jinou odpověď. Majitel dvou nevelkých bytových jednotek spolu s týmem ateliéru SAEM tu svoji jednoznačně nalezli a je více než kladná.

7Dřevěné stavby odolají i zemětřesení

Novozélandská konstrukční metoda Pres-Lam, využívající předpjatých nosníků z vrstveného dřeva LVL a disipativních ocelových spojů, byla vynalezena proto, aby odolávala seizmickým zatížením a pomohla tak chránit lidské životy. Vícepodlažní dřevěné budovy tak dnes zaplňují ulice zničeného města Christchurch, které před čtyřmi lety podlehlo ničivému zemětřesení.

08Rekonstrukce do dřevěné krásy

Velkorysá vila pro jednu rodinu je sice krásné, ale ne příliš ekonomické řešení. Proč tedy nevyužít její potenciál a nevytvořit komfortní bydlení hned pro několik rodin? Přesně s tímto smělým přáním oslovili majitelé nemovitosti Adam a Ladislava architekty studia AEIOU a začal vznikat nápad, jak z rodinného domu vykouzlit vícegenerační objekt se třemi byty. Dřevo bylo i tentokrát nepostradatelným pomocníkem.


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop