Zlatá medaile pro tepelné čerpadlo

Tisk
Zlatá medaile pro tepelné čerpadlo

Michal Babor | Úterý, 07. prosinec 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Jednu ze tří zlatých medailí udělených u příležitosti veletrhu Aqua-therm

Praha získalo tepelné čerpadlo ROTEX HPSU společnosti ENBRA. 

Ocenění uděluje komise složená z předních odborníků na oblast technického zařízení budov výrobkům a službám, které zákazníkovi nabízejí technologicky výjimečná řešení.

ROTEX HPSU (HeatPumpSolarUnit) compact je bezkonkurenční koncept hybridního tepelné čerpadlo vzduch-voda představující faktické vyvrcholení 40ti leté zkušeností s technologií tepelných čerpadel Daikin-Rotex. Toto špičkové německé tepelné čerpadlo s japonskou investorovou technologií DAIKIN vyráběné v ČR a DE zajišťuje vysoce-efektivně výrobu tepelné energie k pohodlnému vytápění domu a poskytování teplé užitkové vody při venkovních teplotách až -25 °C (garance výkonu do -20°C). HPSU compact dosahuje skutečně nadprůměrných hodnot SCOP (sezónní topný faktor) a to především díky léty prověřené konstrukci v kombinaci s nejmodernějšími technologickými prvky, jako je právě „inverter" (frek­venční měnič), kdy výkon kompresoru a ventilátoru (otáčky) se plynule přizpůsobuje aktuální potřebě vytápěného objek­tu. Tím se podstatně zvyšuje energetická účinnost, SCOP je o 20-30 % vyšší než u tepelných čerpadel s klasickými ON/OFF kompresory - významná úspo­ra provozních nákladů. Současně se eliminuje proudové zatížení sítě, klesá požadavek na jištění a odpadá potřeba akumulační nádrže. Inver­ter oceníte obzvlášť v pře­chodném období jara a podzimu, kdy jinak dochází k častému spínání (cyklová­ní) zdroje. S inverterem tedy nejen snížíte spotřebu ener­gie, ale i zvýšíte životnost kompresoru (snížíte počet cyklů ON/OFF)!

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Slideshow”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop