Dřevostavbaři mají zájem o odborné informace

Tisk
Dřevostavbaři mají zájem o odborné informace

Michal Babor | Úterý, 30. listopad 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Čtvrtý ročník odborné konference Dřevostavby v praxi, kterou pořádala společnost Rigips, s.r.o., proběhl v listopadu 2010 v hotelu Skalský Dvůr u Nového Města na Moravě.

Počet účastníků z projekčních a realizačních firem specializujících se na výstavbu dřevostaveb dosáhl přibližně 270 osob. Průběh konference i vysoký počet zájemců jasně potvrdil, že témata dřevostaveb s důrazem na praktické zkušenosti stále více přitahují pozornost odborné veřejnosti.

Během dvoudenní konference proběhlo 22 přednášek na téma aktuálních problémů při realizaci dřevostaveb. Vždy se zaměřením na praxi, zkušenosti, správné a chybné postupy a návody na řešení.

Z řady partnerských společností byly po celou dobu konference k dispozici technici, kteří představovali správná technologická řešení, ukazovali možnosti materiálů, produktů a nástrojů a také správných pracovních postupů. Konkrétní témata? Podlahy, energetické parametry, fasády, zdravé skladby konstrukcí, akustika a celá řada dalších.

Odborný program se setkal s velmi kladným ohlasem. Přednášející byli specialisté ve svých oborech a podělili se o své zkušenosti a poznatky na vysoké úrovni. Důkazem zájmu o témata by jistě mohl být plný sál posluchačů i v pozdních odpoledních hodinách.

Každý účastník konference si odnesl CD sborník se všemi přednáškami, doplňujícími články a také technickými podklady partnerů. Sborník je možné si také vyžádat Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Společnost Rigips připravuje na základě všech pozitivních ohlasů i pátý ročník konference Dřevostavby v praxi, která se bude konat v listopadu 2011.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Slideshow”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop