Nábytek bez hranic

Nábytek bez hranic

Redakce | Pondělí, 02. květen 2011 | | Aktualizováno Čtvrtek, 27. červen 2019

Přidat na Seznam.cz

Také ve světě designu se cení výrobky, které vynikají kvalitou svého provedení a dlouhou životností.

Není proto divu, že se právě dřevěný nábytek těší tak velké oblibě. O tom, co všechno je možné z ekologicky zpracovaného dřeva vyrobit, svědčí několik výrobků, kterým rozhodně nechybí dávka originality.

Prvním z řady je tvarově minimalistická, ale funkčně velice stabilní lavice, která může podle libosti sloužit jako konferenční stolek či místo na odkládání věcí. Ačkoli je vyrobena z masivního dřeva, není nijak zvlášť těžká a lze ji podle potřeby přemisťovat.

Další výrobek, nesoucí název „Wanad", upoutá naši pozornost ještě dříve, než stihneme rozeznat, že se jedná o lavici na sezení. Koncepčně je ovlivněn japonskou kulturou, jeho žebrovité vyztužení mu svou propustností dodává charakteristickou vzdušnost a lehkost.

dřevěná lavice v japonském stylu

Budeme-li chtít naše pohoštění připravit v opravdu netradičním stylu, mohli bychom k tomu využít atypické stolečky z tmavého ořechového dřeva, připomínající svým tvarem činku. Díky své dobré stabilitě mohou být po drobné úpravě využívány také jako stoličky na sezení.

dřevěné stolečky z tmavého ořechového dřeva

Naprostou raritu představuje nábytek, který je doslova stále v pohybu. Sestává ze čtyř pohyblivých boxů, které mají takřka univerzální využití. Míra flexibility je u nich tak velká, že záleží pouze na fantazii jejich vlastníků, zda je využijí jako stahovatelný regál či stojan. Jako materiál pro ně bylo využito kvalitní a dokonale přírodní užitkové dřevo.

dřevěné boxy

Pro ty, kteří dokáží ocenit precizní ruční práci, bude jasnou volbou křeslo „Favela", které svým názvem upomíná na svůj brazilský původ. Tento výrobek tvoří spousta malých kousků přírodního dřeva, které byly pečlivě spojeny hřebíky a lepidlem. Co kus to originál, a tedy pravý unikát.

dřevěné křeslo favela

Jako poslední si zaslouží pozornost křeslo z ratanového pletiva „Gala", které je svým designem jako vystřižené z 50. let. O jeho oblíbenosti svědčí i to, že je k dostání také v miniaturním vydání, a tak si je jeho fandové mohou postavit i do vitríny.

dřevěné křeslo z ratanového pletiva gala

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

 • Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

  Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

  Možnosti výběru funkčních bytových doplňků jsou nepřeberné, dveřní a okenní kování pochopitelně nejsou výjimkou. Ačkoliv nás designové trendy posledních let neomylně směřují…

 • Kuchyně v dřevostavbě kritickým okem odborníka

  Kuchyně v dřevostavbě kritickým okem odborníka

  Pokud nasloucháme pouze pochlebovačům a nejsme schopni přijmout konstruktivní kritiku, degenerujeme. Když přijde do nového domu návštěva, většinou srší superlativy, jinak ale vidí…

 • Navrhněte si radiátor do koupelny snadno a rychle

  Navrhněte si radiátor do koupelny snadno a rychle

  Navrhněte si koupelnový radiátor snadno a rychle v novém online konfigurátoru, ať už pro sušení ručníků nebo vytápění. Můžete volit z nabídky nejprodávanějších radiátorů i…

 • Jak uplatnit černou barvu v interiéru?

  Jak uplatnit černou barvu v interiéru?

  V módě přímo ikonická, v interiéru docela kontroverzní. Musí se to s ní totiž umět. Vyzvídali jsme u zkušenějších, jak na ni, aby jí to v prostoru slušeno a současně se v něm…

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop