Sruby & roubenky
Průvodce na cestě
za kvalitní dřevostavbou

Design

Tisk
Studentský pokoj pro dva

Studentský pokoj pro dva

Dagmar Šimonová | Úterý, 29. květen 2012 |

Od prvního čísla ročníku 2012 časopisu Dřevo&Stavby jste si jistě všimli nové rubriky Zařizujeme interiér, kde se vždy snažíme přinést zajímavý nápad návrhu interiéru, prezentovaný formou fotorealistických vizualizací z programu Artlantis Studio. Jak se Vám naše nová rubrika líbí?

V prvním čísle letošního roku jsme pro Vás připravili interiér studentského pokoje pro dva. Rádi si v diskuzi přečteme Vaše názory!

Studentský pokoj pro dvaV nové rubrice našeho časopisu přinášíme řešení pro ty, kteří se nechtějí při zařizování interiérů spoléhat pouze na svou představivost. Ať už za návrhem stojíte vy nebo interiérový architekt, někdy je těžké rozhodnout se pouze na základě skic. To už dnes ostatně ani nemusíte. Není nic jednoduššího, než si nechat zvolený návrh reálně vymodelovat.

Dřevostavba je dům jako každý jiný

Studentský pokoj pro dvaPřestože existuje celá řada podařených realizací dřevostaveb, najde se ještě mnoho lidí, kteří se na dřevěném stavění snaží hledat negativa. Jedním z častých argumentů bývá i ten, že dřevostavba se nedá zařídit stejně jako zděný dům. Naším úkolem je nejen tyto mýty a pověry vyvracet, musíme svá tvrzení také samozřejmě podkládat pádnými argumenty. Přinášíme proto příklad, jak by se dal ztvárnit klasický dětský pokoj odrostlejších dětí jednoduché typové dřevostavby. Zařizovali jsme dům Comfort 148u od společnosti Elk a.s., pro vymodelování prostoru jsme použili software ArchiCAD 15 a pro vytvoření fotorealistických vizualizací program Artlantis Studio 4 od společnosti Graphisoft. Snažíme se tak jednoduchou a přehlednou formou ukázat, že dřevostavba je dům jako každý jiný.

Studentský pokoj pro dvaStudentský pokoj pro dvaStudentský pokoj pro dva


Ornamentální samolepky oživují prostor

Studentský pokoj pro dvaDispozice dvoupodlažního domu s pultovou střechou jsou řešeny klasicky – ve spodním podlaží je umístěná společenská zóna zahrnující kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Kromě schodišťového prostoru se v přízemí nachází ještě jedna koupelna, pracovna a technická místnost. Ložnice rodičů i dětí jsou umístěny ve druhém nadzemním podlaží. A právě jednomu z těchto pokojů – tomu největšímu, určenému pro dvě ratolesti, jsme tentokrát věnovali pozornost. Prostor je zařízen pro chlapce a dívku a je tak pomyslně rozčleněn na dvě odlišné poloviny. Dívka má svůj kout laděný do fialové barvy a disponuje o něco větším úložným prostorem. Chlapec má vyhrazenou barvu zelenou. Pro ozvláštnění stěn jsou vždy v dané barvě použity ornamentální „samolepky", které na bílých stěnách patřičně vyniknou. Odlišná barevnost je dokreslena tónovanými záclonami.

Studentský pokoj pro dvaRealizace takovéhoto virtuálního modelu v softwaru ArchiCAD 15 a formování fotorealistické vizualizace v softwaru Artlantis Studio 4 není nijak technicky náročné a jeho vytvoření vám nabídne každé lepší architektonické studio. Přitom vám podobné obrázky poskytnou dokonalou představu nejen o výrazu, ale i o působení zvoleného prostoru. Několika kliknutími si také můžete vyzkoušet různé barvy omítek i nábytku, bez námahy stěhovat skříně a pohovky a zavěšovat nepřeberné množství různých svítidel. Prostorem je možné se i svobodně pohybovat - pomocí natáčení kamery.

 

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

 • Dobrý interiér podporuje a povznáší

  Dobrý interiér podporuje a povznáší

  Vytvářet krásný a praktický prostor, předvídat, vidět souvislosti, zjednodušovat a naplňovat představy klientů, to vše a mnohem víc je náplní interiérového designéra. Ve světě…

 • Byl jednou jeden dům

  Byl jednou jeden dům

  Na náměstí v Limburku nedaleko německého Koblenzu stojí prastarý dům. Postavili ho někdy ve 14. století tehdy obvyklou technikou hrázděného zdiva – dřevěná nosná konstrukce, dnes…

 • Absurdní forma užitého umění: Špagetová lavička nebo oživlý rám obrazu

  Absurdní forma užitého umění: Špagetová lavička nebo oživlý rám obrazu

  O německém podnikateli Michaelu Thonetovi, který se na nějaký čas usadil na Moravě a svým ohýbaným nábytkem dobyl svět, toho už bylo napsáno mnoho. A přesto, že už téměř 150 let…

 • Abstraktní obrazy stěny domu oživí

  Abstraktní obrazy stěny domu oživí

  Barvy a energie je něco co nás obklopuje od narození a provází celý náš život. Živé obrazy, které jsou barvou a energií tvořeny, dávají nevšední nádech do našich domovů.

Více článků »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner