Tisk
AU-MEX: <small>Zařiďte si s námi masivní dřevostavbu</small>

AU-MEX: Zařiďte si s námi masivní dřevostavbu

Dagmar Šimonová | Pondělí, 11. březen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Pakliže jste koupili dřevostavbu či se chystáte postavit moderní dřevěný srub a přemýšlíte nad jeho vybavením, jistě se shodneme, že nejleší volbou bude pravděpodobně moderní dřevěný interiér. Základ interiéru vzniká již na papíře, před samotným zahájením stavby. Plocha a vnitřní uspořádání místností, tvar a velikost oken, umístění vnitřních podpěrných trámů a dalších stavebních prvků, například krbu, rozhoduje o budoucí podobě vnitřních prostor. Pokud budete stavět typový dům na klíč a s žádným z navržených typů nebudete úplně spokojeni, je určitě lepší věnovat přeci jen plánování trochu času a nejvhodnější druh domu si podle svých představ pozměnit - změny v typovém projektuumožňuje každá slušná firma.

Celkový dojem udávají prvky stavby

120821 02Celkový dojem z vnitřních prostor ovlivní již samotné rozvržení a konstrukce dřevostavby. Zařízení a vybavení domu by tak tento prostor mělo esteticky doplnit. Zároveň neplatí, že moderní dřevěné stavby musejí být zařízeny ve venkovském stylu, právě naopak. Mnohem častější je dnes styl čistý, moderní. V případě, že jste se rozhodli navrhnout interiér domu sami, bez pomoci architekta či designéra, zaměřte se na jeden styl, ve kterém celý dům zařídíte, protože pokud si nejste úplně jistí v kramflecích, bývá kombinace více stylů dohromady na škodu.

Začínáme od podlahy

rd kladno podlahy(3)Trendem moderního bydlení a zároveň stálicí, která nikdy neomrzí je dřevěná podlaha. Stává se nejčastěji volenou podlahovou krytinou v novostavbách i při rekonstrukcích bytů. Nejvhodnějším typem jsou masivní dřevěné podlahy, které dokonale podtrhnou a dotvoří interiér celé dřevostavby. Ideální je, pokud sladíme podlahy se dřevem celé stavby.

rd kladno podlahy


Nábytek - záleží na každém kusu

george 2100detail(2)

Nákup nábytku nepodceňujte a výběr každého kusu zvlášť promyslete. Přeplácané interiéry nebývají pěkné, působí chaoticky a vyvolávají dojem nepořádku. Ideální volbou je několik málo kusů kvalitního masivního dřevěného nábytku. Dávejte přednost samostatně stojícím kusům před nábytkovými stěnami, které mohou působit těžkopádně. Samostatný dřevěný nábytek se bude ve volném prostoru krásně vyjímat. V případě, že nemůžete kvalitní nábytek pořídit naráz, doporučujeme obstarat základní vybavení a další kusy nábytku postupně dokoupit. Tato investice se vám v mnohém vyplatí.

Napodceňujte deatily

Interiér s převládajícími dřevěnými prvky dolaďte pomocí vkusně řešených detailů a doplňků jiných materiálů.

Vaše komentáře (2)

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop