Tisk
Spadlé větve stromů jako materiál pro designové svítidlo? Proč ne!

Spadlé větve stromů jako materiál pro designové svítidlo? Proč ne!

Lucie Němcová | Pondělí, 27. leden 2014 |

Přidat na Seznam.cz

V naší moderní ekonomice se vše točí kolem spotřeby. Výrobci neustále závadějí nové vzory a modely na trhu, které činí ty stávající produkty zastaralými a zbytečnými. Tento přístup generuje obrovské množství odpadu. Holandský designér Sebastiaan Dillmann vytvořil model svítidel, který je reakcí na toto plýtvání.

Eden-Lamp-Sebastiaan-Dillmann-5-537x405Svítidla Eden Lamp jsou vyráběny pouze ručně z přírodního odpadu - nezpracovaných větví nalezených v holandských lesích. Sebastiaan Dillmann řeže větve na plátky, vyřízne do nich otvory a tím vytváří originální kousky skládačky. Jednotlivé kousky pak sestavuje do netradičních efektních koulí. Eden je nadčasová lampa navržená právě tak, aby obstála ve zkoušce času.


"Mou vášní je být kreativní. Připadá mi jako čest moci naplnit svůj pracovní den kreativitou. A tato vášeň se odráží v mých výrobcích" říká designér Sebastiaan Dillmann. "Mým cílem je, aby moje výrobky přispívaly k udržitelné společnosti, která je v harmonii s okolním světem. Pro mě je produkt úspěšný ve chvíli, kdy je trvanlivý po stavební, materiálové i designové stránce. Moderní doba a současný způsob výroby produktů již není efektivní. Vede k neustálému obnovování produktů, k ekonomické krizi a vyčerpání planety. Mým cílem je navrhovat produkty, které přispějí k harmonii mezi výrobou a spotřebou" dodává Sebastiaan.

Eden-Lamp-Sebastiaan-Dillmann-4Eden-Lamp-Sebastiaan-Dillmann-7

 Eden-Lamp-Sebastiaan-Dillmann-3

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (8)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop