Tisk
Nová kolekce nábytku a doplňků Domesi Design má zelenou stopu

Nová kolekce nábytku a doplňků Domesi Design má zelenou stopu

Michal Babor | Čtvrtek, 06. říjen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Architektonické studio a realizační firma specializující se na dřevostavby Prodesi | Domesi představuje novou kolekci dřevěného nábytku. Podle Pavla Horáka, spolumajitele ateliéru, jde o přirozený vývoj rozšiřující nabídku služeb.

„Vždy jsme naše domy přirovnávali spíše ke kusům nábytku – k jakýmsi ‚dřevěným krabičkám' poházeným v krajině," vysvětluje. Nyní se rozhodli tento přístup přenést do drobnějšího měřítka a připravit kolekci nábytku a doplňků do domácnosti i kanceláře.

Co se zbylým dřevem?

 H001Nápad se zrodil v momentě, kdy s kolegou architektem Václavem Zahradníčkem začali při stavbě domů pracovat se systémem masivních dřevěných panelů. „Napadlo nás využít odřezků, které vzniknou při jejich výrobě," vysvětluje druhý z partnerů, jak se propojilo efektivní řešení nábytku se šetrností k životnímu prostředí. „Pracujeme výhradně se dřevem z odpovědných zdrojů, v tomto případě se jedná o smrk z českých lesů," dodává Zahradníček.

Nábytek i kompletní interiéry

 Masivní lavice s Vznikla tak nová značka Domesi Design, která zaštiťuje nové zaměření studia: designování menších objektů, ale také navrhování interiéru dřevostaveb. „S koncepcí interiéru máme zkušenosti z mnoha našich staveb a rádi v tom budeme pokračovat," říká Pavel Horák, který navrhoval například interiér i nábytek na míru pro víkendový dům ve Stříbrné Skalici. (Redakční návštěvu z tohoto domu najdete v časopisu Dřevo&Stavby 4/11).

Nová kolekce nábytku na vlastní oči

F001Jak působí masivní nábytek v interiéru dřevostavby postavené ze stejného materiálu? O tom se můžete přesvědčit v showroomu firmy s názvem Domesi Concept House. Nachází se na Liberecku a o víkendu 5. - 6. 11. zde proběhnou dny otevřených dveří. Na otázku, zda je nábytek určen hlavně majitelům dřevostaveb, architekt Pavel Horák odpovídá: „Podle mě se perfektně hodí i do interiéru, kde dřevo není zastoupeno – například do městského bytu."

První odhalení produktů studio plánuje na Designblok. „Uvidíme, zda tento nábytek zaujme. Já osobně věřím, že si lidé budou chtít odnést hřejivou energii dřeva i k sobě domů. A časem třeba rozšíříme kolekci o nové kousky," doplňuje Zahradníček.

Výstava Designblok trvá až do neděle 9. října. Kolekci Domesi Design najdete v Superstudiu Futurama.

Nábytek a doplňky z nové kolekce můžete nakoupit zde v eshopu

logo_RGB

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop