Tisk
Dřevo se vrací do koupelny po krůčkách

Dřevo se vrací do koupelny po krůčkách

Úterý, 06. prosinec 2011 |

Přidat na Seznam.cz Chceme-li do své koupelny dostat přírodní materiály, máme v dnešní době poměrně dost možností. Od dřevěného nábytku nebo obložení vany až po řešení nejrychlejší – to když si pořídíme malé dřevěné doplňky. Na pozadí obkladů či jednolité stěrky podlahy či stěn totiž  vynikne i malý kousek přírodního materiálu – dřeva nebo bambusu.

Teplo od nohou

spechaDokonalým designovým solitérem je například dřevěná sprchová vanička nebo spíše mělká plocha vydlabaná z ebenového dřeva nahrazující v těchto místech obvyklý smalt nebo plast. A předložka k umyvadlu nemusí být pro změnu textilní, ale hygieničtější dřevěná či z bambusu. Dají se koupit monolitické, z jednoho kusu, dále ve formě roštů, kdy stojíme kousek nad podlahou a předložka zdola větrá. Anebo jsou k mání pohyblivé rohože z jednotlivých svázaných nebo nýty pospojovaných segmentů.

Dřevo na poličkách i umyvadle

kelimkyDřevěné a bambusové mýdlenky, kelímky a misky jsou už celkem běžnou záležitostí. Důležitý je kvalitní materiál a co nejpečlivější zpracování – orientovat se při výběru budeme nejspíše podle ceny. Kvalitní výrobek by měl obsahovat návod na důkladné a zároveň jednoduché čištění, které je u koupelnových doplňků důležité.

Staronové kousky

stetkastudioDesignéři oprášili i velmi prozaickou věc přímo z dávnověku bydlení – dřevěnou WC štětku. Zatímco kdysi byla jen zcela funčním kouskem, dnes to může být skoro umělecký předmět, který je současně navýsost hygienický. Dokonale opracované tvrdé dřevo, dokonalý organický tvar kapky nebo spíš basebalové pálky a nerez pouzdro uvnitř – to vše vyhovuje dnešním požadavkům na vzhled, funkci i hygienu. A zpátky v centru pozornosti je i klasický dřevěný WC dekl; bylo jen otázkou času, kdy si jej návrháři zase všimnou na vlně zájmu o dřevěné koupelnové doplňky a zařizovací předměty. Platí pro něho totéž – nezbytný je kvalitní materiál a dokonalé zpracování (například napojení dřeva na panty z odolného materiálu).

Vaše komentáře (8)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop