Tisk
Dřevěný radiátor Knockonwood zateplí interiér i vizuálně

Dřevěný radiátor Knockonwood zateplí interiér i vizuálně

Úterý, 03. leden 2012 |

Přidat na Seznam.cz Slovo radiátor u leckoho ještě evokuje plech nebo těžkou litinu a k tomu bílou či nažloutlou barvu. Doba ale notně pokročila a tak je tato představa už dávno mimo současnou realitu. Kromě desénových radiátorů všech barev a materiálů kopírujících třeba mramor nebo kámen, jsou už na trhu také radiátory dřevěné. Tedy nejen jako dřevo vypadající, ale vyrobené opravdu z tohoto přírodního materiálu. Jaga Knockonwood DBE není jen obyčejný radiátor, je to nástěnné konvektorové těleso mající odnímatelný přední kryt z nejkvalitnější dřevěné dýhy.

Základem je systém Low H2O

72KNOW_EIK_GEBLEEKT_ROOSTER_ZA_01_HR72KNOW_MAHONIE_TYPE10_JC_RO_ZA_01_HR72KnoBigKonvektorová otopná tělesa Knockonwood DBE používají technologii Low-H2O, což znamená, že pracují s velmi malým množstvím vody. Od toho se odvíjí i nízká spotřeba energie. Topné těleso s výměníkem Low-H2O vytápí prostor rychle a rovnoměrně, s úsporou energie (výměník se vyznačuje rychlým náběhem na požadovanou teplotu). Systém přispívá i k čistotě ovzduší snížením spotřeby CO2. Low- H2O je ideální pro použití v otopných systémech vytápěných kondenzačními kotli. A ještě zajímavost – za každý vyrobený Knockonwood je vysazen v lese mezi Holandskem a Belgií jeden strom Robinia, jeden z nejlepších pohlcovačů CO2.

Opravdu přírodní radiátor

72KNOW_ZEBRANO_TYPE10_ROOSTER_BA_01_HRRadiátory Jaga Knockonwood se vyrábějí v různých rozměrech – výška může činit od 30 do 80 cm, délka mezi 60 a 220 centimetry, hloubka od necelých 11 do 17,8 cm. Vybrat si lze dýhu od té nejsvětlejší až k temnému dřevu: konkrétně v barevném vzorníku buk a dub (přírodní a zesvětlený), javor, zebrano, mahagon ořech a velmi tmavý zabarvený dub.


72KNODBETable72know1Radiátor je kompaktní, s elegantním obloukem v horní části a je na něm vidět pouze dřevo, žádné jiné prvky celkový dojem neruší. Termostatický ventil a ostatní armatury jsou schovány uvnitř krytu tělesa. Bezpečná je povrchová teplota činí nejvíce 43°C, i při teplotě vody 90°C. Při malování místnosti nebo velkém úklidu lze dřevěný kryt tělesa jednoduše sejmout.

Vaše komentáře (11)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop