Tisk
Dřevostavbu zahrňte knihami. Poradíme, kam s nimi

Dřevostavbu zahrňte knihami. Poradíme, kam s nimi

Michal Babor | Středa, 15. červenec 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Kolik okřídlených rčení o knihách známe! I v době internetu a elektronických knih si řada z nás nenechá ujít prožitek z četby. Krásná kniha v ruce zážitkem, který nenahradí ani sebelepší počítač, a určitě si zaslouží místo v originální knihovně – seznamte se se zajímavými kousky z dílen světových designérů!

07 CAVE1Máte rádi při čtení soukromí, ale zároveň se nechcete zavírat sami do místnosti? Pak využijete tuto knihovnu s názvem Cave (Jeskyně), která slouží zároveň i jako malá čítárna. Přitom je součástí místnosti a neizoluje čtenáře od ostatních.

04 stapelkast1Originální „hromadná" knihovna vychází z myšlenky, že každá kniha si zaslouží své vlastní místo. Povrchově neupravená překližka má zvýraznit vzhled knihy a zároveň dává uživateli možnost barevného ztvárnění podle vlastních představ. 

01 fishbol-bookseat 2009Jednoduchá police na knihy kombinovaná s pohodlným sedákem jako reakce na potřebu multifunkčního nábytku pro vybavení menších bytů. Je vyrobena z ohýbané dýhy, dostupná je v různých barvách, případně s polstrováním.

03 front view with cable zoomTaké Lili Lite je multifunkčním zařízením – policí na knihy, záložkou a zároveň lampičkou na čtení. Senzor automaticky zhasne světlo, jakmile se rozevřená kniha položí na určené místo, a opět rozsvítí, když chceme v četbě pokračovat. 

05 juxBOOKSTACKabove06 juxMAIN whiteKnihovna Juxtaposed pro 5 084 000 000 uživatelů, vyrobená přesto jen v omezeném počtu 50 kusů. Poprvé v historii se sedm nejvýznamnějších knih světa, od Bible přes Korán až po Buddhovy promluvy, představují na stejné úrovni. Juxtaposed tak přispívá ke vzájemné oslavě a koexistenci svatých knih různých religionistik.

08 FarsenSchoellhammer Platzhalter309 FarsenSchoellhammer Platzhalter6Také se občas pokoušíte vtěsnat příliš silnou knihu na poslední volné místo v polici a nedaří se? S touto knihovnou by se vám to podařilo. Je rozdělena na dvě samostatné části, které se v případě potřeby mohou postupně odklánět a prostor pro knihy se tak rozšiřuje o výsuvné police. 

 

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop