Časopis sruby&roubenky 1/2017
Tento článek vyšel v: Časopis sruby&roubenky 1/2017
Objednejte si krásně vonící výtisk časopisu s kvalitními fotografiemi pouze za 50 Kč
Objednat časopis
Tisk
Ložnice – intimní ostrov masivní dřevostavby

Ložnice – intimní ostrov masivní dřevostavby

Dana D. Daňková | Středa, 12. duben 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Nejlepším vynálezem lidstva je postel, říká se. A něco na tom rčení bude, protože horší ráno, než po noci strávené ve špatné posteli, je snad už jen po nemírném testování alkoholických nápojů. Postel je vpravdě stavebním kamenem našeho života.

Z mého osobního pohledu se mi také jeví jako velmi důležitý aspekt, říkejme mu třeba interval aktivní existence. Česky zjednodušeně řečeno, zda je dotyčný spáč sova, nebo skřivan. Já osobně jsem sova a ložnici vidím jako zajímavější prostor, než by mohl být pro skřivany, neboť já si tam mohu například číst, poslouchat hudbu, přemýšlet nebo dokonce snít! Zatímco skřivani se tam podle mého zdržují pouze po dobu nezbytnou k vyspání. A i tento aspekt pak bude rozhodovat o tom, jak a čím bude ložnice vybavena.

Když v masivní dřevostavbě bydlí sova se skřivanem...

Při zařizování ložnice je na prvním místě volba lůžka – jeho rozměr, materiál rámu a typ matrace. Důležité také je, zda bude matrace vcelku, či dělená. Společná matrace se zdá být hezčí a praktičtější, nicméně pokud je například jeden z partnerů v noci neklidný a stále se převaluje, mohl by druhého budit. Problém může také nastat, když je jeden z partnerů větší a těžší než druhý. Dělené matrace tento problém mohou alespoň částečně vyřešit. Sovy jistě ocení v blízkosti postele noční stolek, stoličku či jiný kus nábytku s dostatkem odkládacích ploch či zásuvek, a samozřejmě kvalitní lampičku na čtení. Ta by měla být prostorově nastavitelná tak, aby neoslňovala partnera, který chce již spát.

masivní postel v masivní dřevostavběložnice v masivuecht postel do echt dřevostavby

Z redakčních návštěv po srubech a roubenkách jsme tentokrát vybrali klasické i méně tradiční ložnice, které nás něčím zaujaly, a věříme, že mezi obrázky najdete i vy něco, co vás bude inspirovat.

ložnice v podkrovíložnice ve srubu roubencesvětlý interiér masivní dřevostavby ložnice
Zařizujete masivní dřevostavbu? Přečtěte si také o koupelnách...

Ing. Dana D. Daňková

Ráda přicházím věcem na kloub, z čehož mé okolí někdy ztrácí nervy :-), a ráda se učím, v životě i v práci potřebuji tvořivost. Zajímá mne architektura, stavební technologie a funkční design

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop