Zařizujete interiér dřevostavby? Inspirujte se country stylem...

Zařizujete interiér dřevostavby? Inspirujte se country stylem...

Redakce | Čtvrtek, 17. srpen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Jakkoli možná někdo určité nuance mezi rustikální, venkovskou, country či cottage kuchyní, jisté je, že se vždy jedná o styl, který není určen pro každého a který má dodnes nádech určité muzeálnosti nebo zastaralosti.

interiér dřevostavby venkovský styl

Obr.: Venkovské kuchyni sluší dostatek prostoru, aby dokonale rozvinula své proporce a zároveň mohla nechat vyniknout každému detailu. Foto: Alno

Venkovská kuchyně dřevostavbě sluší

Ať už tento styl hledal svou inspiraci v alpských sedláckých chalupách, na anglickém venkově nebo v toskánských horách, jeho typickými prvky jsou přírodní materiály, barvy, smysl pro řemeslný detail a významný podíl dekorací. Venkovské kuchyni sluší dostatek prostoru, aby dokonale rozvinula své proporce a zároveň mohla nechat vyniknout každému detailu. Pravá kuchyňská linka tohoto stylu je vyrobena z masivního dřeva, bohatě zdobeného profily a doplněného stejně zdobnými úchyty. V otevřených policích, které rozbíjejí jinak poměrně mohutnou frontu linky, jsou nepostradatelnými prvky proutěné koše a keramické nádoby. Oblíbené police na vystavení parádního nádobí, profilovaná římsa zakončující horní skříňky, ručně tepané držáky na utěrky nebo kuchyňské náčiní či zabudované niky jsou místy určenými pro uložení drobných dekorací, které k venkovskému stylu kuchyně prostě patří.

skříňka detail venkovský styl

Obr.: A barvy? Fantazii se meze nekladou. Tradiční jsou bílé až smetanové tóny doplněné kontrastnější hnědou či tmavě béžovou, venkovu však sluší i zeleň jehličí nebo středomořská modř. Foto: Alno

Barvy venkovské kuchyně

Fantazii se meze nekladou. Tradiční jsou bílé až smetanové tóny doplněné kontrastnější hnědou či tmavě béžovou, venkovu však sluší i zeleň jehličí nebo středomořská modř.

skříňka country cottage styl

Obr.: Pravá kuchyňská linka country venkovského stylu je vyrobena z masivního dřeva. Foto: Alno

Originál dřevostavba potřebuje originál kuchyň

Každé pro má však i své proti: rozmysleme si dobře, zda jsme ochotni věnovat několik hodin týdně údržbě a čištění nábytku, v jehož každém záhybu a koutku se bude usazovat prach a mastnota. Ten, kdo se však rozhodne pro originál, dobře ví, že vždycky je něco za něco – a platí to i o kuchyních.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop