Tisk
Jak vdechnout dřevostavbě jedinečnou atmosféru? Vsaďte na rustikální osvětlení

Jak vdechnout dřevostavbě jedinečnou atmosféru? Vsaďte na rustikální osvětlení

Komerční sdělení | Pátek, 01. červen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Ten, kdo si už svůj sen o dřevostavbě nebo roubence splnil, nám dá za pravdu, že večerní atmosféra uvnitř dřevěného interiéru je kouzelná. Stojí za ní především kombinace přírodního materiálu a toho správného osvětlení. Existuje více stylů osvětlení hodících se perfektně ke dřevu, my vám ale prozradíme, proč zvolit právě to rustikální.

Jaké prvky vystihují rustikální styl?

Interiér v rustikálním neboli venkovském stylu vystihuje především materiál. Vévodí mu masivní dřevo, kov, sklo, ale i keramika. Venkovským interiérům dominuje patinovaný nábytek a pozornost patří i ozdobným detailům, které najdete třeba na zrcadlech nebo právě na svítidlech.

Dřevo v kombinaci s rustikálním osvětlením vypadá půvabně

Rustikální svítidla v sobě skrývají poněkud starožitný nádech a vyznačují se prvky, jakými jsou například květiny, mozaiky či zajímavé kovové detaily. Hojně narazíte také na svítidla ve tvaru svícnu. Úchvatné svícnové lustry nabízí například značka EGLO. Jejich zemité světlé odstíny, nejčastěji tmavě hnědé, zlaté a krémové, se právě ke dřevu dokonale hodí.

Proč si osvětlení ve venkovském stylu zamilujete? Dodá místnosti romantickou a útulnou atmosféru

Jakmile se setmí, začnete přemýšlet, jestli jste se ocitli v horském penzionu v Itálii nebo na francouzském venkově, kde už chybí jen omamná vůně koláče linoucí se z trouby...

Snadno jej zkombinujete se zbytkem interiéru

Na rozdíl od moderních svítidel se rustikální svítidla se dřevem velmi snadno kombinují. Zdali tedy necháte vyniknout rustikálnímu lustru a zbytek interiéru sladíte do jiného stylu, anebo necháte venkovský styl vyniknout ve veškerém vybavení místnosti, to už záleží na vás.

Oceníte jeho kvalitu

Svítidlo v rustikálním stylu je ve většině případů zárukou kvality. Na jeho výrobu se používá zejména kvalitní dřevo, kovy či sklo, takže ve výsledku se vždy dočká kvalitního a precizního zpracování.

Kde rustikální osvětlení pořídíte?

Pro lustry, lampy nebo nástěnná svítidla v rustikálním stylu nemusíte běžet do starožitnictví ani hledat u babičky na půdě, protože v posledních letech se s nimi opravdu roztrhl pytel. Z nepřeberného množství kvalitního rustikálního osvětlení si vyberete třeba u firmy Profisvítidla.cz.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop