Tisk
SAPELI: <small>OKZ zárubně = čistě a bez bourání!</small>

SAPELI: OKZ zárubně = čistě a bez bourání!

Dagmar Šimonová | Pondělí, 05. srpen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Chtěli byste při přestavbě svého domu zamávat nevzhledným kovovým zárubním, ale děsí vás vidina bourání nebo demontáže a s tím spojený nepořádek? Tak to ale vůbec nemusí být! Díky obkladu kovových zárubní, ve zkratce OKZ, snadno a rychle nahradíte staré kovové zárubně úplně novými dřevěnými.

7.naneseni lepidla na rohovy spoj zdroj SAPELI kopie17.aplikace fixacni peny zdroj SAPELIDůmyslný princip OKZ systému je na trhu už od 90. let minulého století a pochází z autorské dílny českého výrobce dveří a zárubní SAPELI, a.s. V roce 2008 prošel technologickou inovací, v rámci které došlo k zjednodušení konstrukce a tím i celé montáže.

Jaká dveřní křídla lze do OKZ namontovat?

20.umisteni montaznich rozperek zdroj SAPELIOKZ je systém speciálního typu obložkové zárubně, která se do průchozího otvoru usazuje kolem původní kovové zárubně a umožní tak renovaci zárubní bez hrubých bouracích a stavebních prací. Obklad Kovové Zárubně je variabilní pro různé rozměry průchozích otvorů a tloušťky stěn, takže se hodí pro většinu domů a bytů, kde je už kovový předchůdce na obtíž nebo se jednoduše nelíbí. „Zárubně je možné namontovat pro jednokřídlé dveře vysoké 197 centimetrů a široké 60 až 110 centimetrů, u dvoukřídlých dveří je maximální průchozí rozměr až 185 cm. OKZ systém lze bez omezení použít pro jakékoliv typy zdí – panelové, cihlové i sádrokartonové. Do tohoto typu zárubní lze navíc použít jak dveře plné i prosklené dřevěné, tak i celoskleněné," upřesňuje Ing. David Vítek, vedoucí marketingu SAPELI, a.s.

30.montaz hornich zavesu na dvere zdroj SAPELIS novou zárubní OKZ jsou k výběru všechny možnosti, stejně jako u klasické obložkové zárubně. Nejen, že můžete změnit směr otevírání z pravých dveří na levé a obráceně, ale i vlastní způsob otevírání, kdy klasické otočné dveře se dají nahradit dveřmi posuvnými, skládacími či harmonikovými. Změna otevírání je více méně vždy spojena s potřebou úspory místa. Meze se nekladou ani při výběru povrchových úprav zárubní či dveří, kdy je možné volit mezi dýhou, CPL a HPL laminátem, folií a vacuo povrchem. „Zákazník si navíc může zvolit klasickou variantu zárubně NORMAL, která má spoj dílců v rohu tzv. na pokos nebo modernější variantu OBTUS, která má spoj obložek tzv. na tupo," doplňuje Ing. Vítek.

28.kryci oblozka je pripravena k montazi zdroj SAPELI33.vyvrtani otvoru na  kliku zdroj SAPELI38.usazeni kryci oblozky zdroj SAPELI


Co je dobré vědět...

34.usazeni vlastni kliky zdroj SAPELI„Montáž zárubní OKZ není nikterak složitá. My ale vždy doporučujeme autorizovanou montáž některým z našich prodejců. Díky autorizované montáži se samozřejmě prodlužuje záruka na tento výrobek na dobu 5ti let, ale montáž je zároveň provedena profesionálně a zákazník se nemusí o nic starat," vysvětluje výhody autorizované montáže Ing. Vítek.

41.akrylatovani mezery mezi oblozkou a zdi-detail zdroj SAPELI - montazPřed vlastní objednávkou OKZ zárubní je velice důležité zaměření stavebního otvoru s kovovými zárubněmi, do kterého se budou nové zárubně usazovat. „I zde doporučujeme zaměření odborníky. Správné zaměření se provádí ve třech kontrolních bodech, a to v oblasti horního, prostředního a spodního závěsu. Výškové měření se provádí potom ve dvou bodech," vysvětluje Ing. Vítek. Více měřených bodů pomáhají vytvořit obraz o deformaci stávající kovové zárubně i stavebního otvoru. „Na základě těchto informací jsme schopni doladit potřebné rozměry a vyhneme se tak problémům, které by nastaly, kdyby neproběhlo správné zaměření stavebního otvoru," pokračuje Ing. Vítek.

OKZ dodává „na druhou"

interier se zarubnemi OKZ a novymi dvermi 4 zdroj SAPELIPřidanou hodnotou systému OKZ jsou jeho technické možnosti. Staré kovové zárubně nemají možnost těsnění, a proto se hluk lehce nese do jednotlivých pokojů, což bohužel plně podporuje i fakt, že kov je dobrým vodičem zvuku. Zárubeň OKZ přináší automaticky těsnění tří stran a přechod hluku se tak výrazně omezí. Navíc opadne i nepříjemné „třískání" s dveřmi, což každý uživatel pozná téměř okamžitě. Pokud navíc majitel využije dveře se zvukově izolačními vlastnostmi, je útlum hluku povýšen opět o stupeň výše a v ložnicích či pracovnách je zajištěn tolik žádoucí klid.

Vaše komentáře (6)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop