Tisk
Syndrom chladné podlahy - nemoc současných novostaveb

Syndrom chladné podlahy - nemoc současných novostaveb

Komerční sdělení | Čtvrtek, 07. prosinec 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Dnešní novostavby jsou řešeny jako energeticky úsporné domy. To však nezaručuje, že v nich bude snadné dosáhnout stálé tepelné pohody, naopak, vytvořit opravdu dokonalý stav je poměrně složitější. Mnoho z nich právě kvůli kombinaci výše uvedených problémů trpí tzv. syndromem chladné podlahy. Tu považujeme za jednu z nemocí současných novostaveb.

Prvním krokem k vyřešení problému je jeho pojmenování. Předně je běžnou chybou, kterou jsme našli v mnoha dnešních stavbách, nepřizpůsobení kompletní skladby podlahy topnému systému v rámci celkových vlastností topného okruhu.


 "Mezi lety 2014 - 2017 jsme posoudili přes 4000 projektů a instalovali systém vytápění Heatflow® do více než 1 000 objektů. Podařilo se nám odkrýt zásadní problémy, které ovlivňují celkové náklady na vytápění."

www.heatflow.cz


Nepodceňujte výběr topného systému

Standardně se setkáváme s tím, že investor neporovnává kvalitu instalovaného systému a zaměřuje se především na cenu, protože si rozdíly v kvalitě nedokáže představit. Cenové rozpětí pro podlahové vytápění vč. zdroje je extrémně široké (500-6000 Kč/m²) Často tak nastává situace, kdy řemeslník do podlahy instaluje levnější systém bez profesionálního projektu, v němž by byl zohledněn typ, stav a specifika stavby. Řemeslník většinou ani neřeší kompletní skladbu podlahy, řídí se jen tím, že je splněna obecná norma. Ani ta ale není všemocná.

TEPLOVODNI-TOPENI okodporovy dratHEATFLOW ok1

Obr. 1 - Teplovodní vytápění
Obr. 2 - Odporové kabely
Obr. 3 - Celoplošné vytápění Heatflow®

Právě v takových případech dochází ke krátkým topným intervalům a rychlému chladnutí podlahy. Například dlažba je potom chladnější a nesplňuje očekávání od podlahového vytápění.

Jinak řečeno, nastává syndrom chladné podlahy.

Jak předejít syndromu chladné podlahy?

Má to ale řešení! Důležité je uvědomit si, že topný systém je jedna z nejdůležitějších technologií celé stavby. Je velice komplikované a v některých případech prakticky nemožné ho po instalaci vyměnit za jiný topný systém. Proto je velmi důležité nepodcenit výběr technologie a zároveň si nechat od dodavatele připravit vlastní kvalitní projekt.

Rádi vám pomůžeme s návrhem i s realizací projektu vytápění Vašeho domu. Už přes 5 let se specializujeme na komplexní dodávky vytápění a regulace do novostaveb i rekonstrukcí. Jen letos dodáme systém vytápění do zhruba 500 různých typů budov, vyprojektujeme a posoudíme přes 2500 projektů. Zakázky realizujeme výhradně na klíč – od projektu po realizaci.

Víme, že každý projekt je specifický, a proto ho vytváříme přesně na míru konkrétní konstrukci, zohledňujeme skladbu podlahy a využití daného prostoru. Námi realizovaný systém vytápění technologií Heatflow Vám zajistí stálou ideální teplotu v podlaze i v místnosti, a to bez nárazových topných cyklů, bez střídání teplot nebo bez krátkodobého přetápění.

Veškeré realizace provádí výhradně náš vlastní montážní tým, který úzce spolupracuje s naší specializovanou projekcí. Výsledkem je bezstarostný systém vytápění, velice nízké provozní náklady a maximální komfort.

Na co si dát pozor při realizaci podlahy a vytápění se dočtete zde

teplovodni okheatflow ok

Obr. 4 - Porovnání zátopu ve stejném časovém intervalu – Teplovodní systém vytápění
Obr. 5 - Porovnání zátopu ve stejném časovém intervalu – Systém celoplošného podlahového vytápění Heatflow®

www.heatflow.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop