Tisk
Jak dřevostavby těší naše smysly

Jak dřevostavby těší naše smysly

Redakce | Čtvrtek, 30. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevo je obnovitelný a hojně využívaný materiál. Jeho přítomnost dodá bydlení specifickou vůni i nádech prostředí. Je to pružný, pevný a velmi trvanlivý materiál, který má skvělé termoizolační vlastnosti. Díky schopnosti dobře přijímat a vydávat vlhkost pomáhá udržovat stabilní klima v místnosti. Tento vliv roste s využitím masivních dřevěných panelů a umocňuje pocit tepla v interiéru s vyšším podílem dřeva.

Častým požadavkem investorů, kteří chtějí postavit dřevostavbu, je přiznání některých konstrukcí. Sladit konstrukční dřevo (nejčastěji smrk) s jinými dřevinami na podlaze či nábytku v „truhlářské" kvalitě, bývá často oříškem. Uvažovat pečlivě o materiálech, ale i o vybavení během celého procesu navrhování, se rozhodně vyplatí. Naší inspirací je sama příroda, stavíme na jedinečných vlastnostech dřeva.

V zajetí dubu

 DSC0568-HDR

 DSC0881

S pohledovou konstrukcí v dolním patře bylo počítáno od začátku, zejména v části se sedlovou střechou. Namořené nosné smrkové trámy jsou barevně sladěné s dubovou podlahou a schodištěm. Záklop konstrukce tvoří bělené palubky korespondující s okny v interiéru z běleného smrku a s kuchyní, která má pohledové plochy z bělené dubové dýhy s lehkou patinou. V horním patře je konstrukce střechy skrytá a vynikají pouze bělené palubky, které kontrastují s tmavou dubovou podlahou.

Jemné kombinace

 DSC2868

 DSC2887

Jemná kombinace pohledových smrkových CLT panelů s UV voskem pro zachování světlého odstínu a podlahy z běleného dubu, na který stejným materiálem navazují i detaily nábytku jako je knihovna nebo jídelní stůl. Žádné jiné dřeviny se v interiéru nevyskytují, ostatní prvky nábytku jsou již pouze v bílé, černé nebo v kovu.

V hlavní roli smrk

 DSC4480-HDR

 DSC4511-Pano

Pohledové panely použité na stěny, strop i střechu jsou ošetřené voskem bez UV. Díky tomu se jejich barva změnila do oranžova. Množství dřeva v interiéru je skvěle vyváženo světle šedou žulovou dlažbou, pod kterou je ukryto podlahové topení, a hliníkovými okny. Dlažby se investoři často bojí, ale tady je vidět, jak pěkně to funguje. Nábytku a kuchyni dominuje převážně bílá barva s dřevěnými detaily v oranžovém nádechu.

Všechny výše představené pasivní nebo nízkoenergetické dřevostavby realizovala společnost DŘEVOSTAVBY BISKUP s.r.o. podle návrhu firmy ARCHCON atelier s.r.o.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop