Komerční sdělení | Pátek, 12. červen 2020 |

Počet dřevostaveb v posledních letech roste, dalo by se dokonce říci, že tento typ výstavby zažívá doslova boom, především v oblasti rodinných domů. Při stavbě domu na bázi dřeva je však nutné vybírat materiály s ohledem na specifika dřevostaveb.
Zvýšená vlhkost v prostředí, zvláště v době výstavby, totiž může u dřevěných sendvičových konstrukcí způsobit rozkližování panelů, praskání, bobtnání a další podobné defekty. Při konstrukci podlah v dřevostavbách se proto uplatňují lité potěry CEMFLOW na bázi cementového pojiva z nabídky skupiny Českomoravský beton.
S tímto materiálem lze během pár hodin dosáhnout perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností bez obav z toho, že zvýšená vlhkost napáchá v objektu zbytečné škody.
Krásu podlahy obvykle posuzujeme jen podle položené krytiny, kterou ve výsledku vidíme. Aby však byla dokonalá i tato vrchní, nášlapná vrstva, je třeba vybrat i kvalitní základ pro její pokládku.
Při použití obyčejných podlah z cementové mazaniny totiž může hrozit výškový rozdíl v rozích jedné místnosti i několik centimetrů, což např. značně zkomplikuje instalaci nášlapných podlahových vrstev a poté i nábytku. Litá podlaha je naproti tomu perfektně rovná a zároveň velmi pevná i bez použití ocelové výztuže.
Při použití potěru obecně zabudováváme do podlahové konstrukce určité množství technologické vody, která musí co nejdříve vyschnout, nejpozději však před pokládkou finálních, tj. nášlapných, vrstev podlahy.
S ohledem na kratší dobu potřebnou na vyschnutí podlahové vrstvy, v určitých případech, oproti jiným materiálům, např. potěru na bázi síranu vápenatého (anhydrit), je cementový potěr CEMFLOW pro dřevostavby ideální volbou.
Rozhodující jsou v tomto směru požadavky na maximální vlhkost před realizací dalších podlahových vrstev, které jsou méně přísné pro potěry cementové než pro potěry anhydritové, hlavně v podobě bez podlahového vytápění.
Ukázka realizace lité podlahy v dřevostavbě - CEMFLOW
Charakteristika cementového litého potěru CEMFLOW
Cementový litý potěr CEMFLOW, který vyrábí skupina Českomoravský beton, vyniká vysokou pevností v tahu za ohybu, rychlým nárůstem pevností po zatvrdnutí a tím pádem také možností brzkého zatížení konstrukce. Díky tekutosti, obdobné jako u samozhutnitelných betonů, je uložení potěru snadnější.
Vysoká hutnost a dokonalé zalití minimalizují odpor při prostupu tepla, a tím urychlují prohřátí vytápěného prostoru. CEMFLOW se používá k vytváření vnitřních podlahových konstrukcí i bez použití ocelové výztuže.
Její použití pro zvýšení únosnosti podlahového souvrství (vhodné například v garážích) je však možné. CEMFLOW lze řešit i v barevném provedení a jako finální pochozí povrch.
obr.: Lití potěru Cemflow na stavbě.
Dřevostavby, ale i sklepy, sauny a wellness
Kromě dřevostaveb se CEMFLOW výborně uplatní při rekonstrukcích i v klasických, zděných novostavbách, včetně prostorů s vyšší vlhkostí, jako je historická zástavba, garáže, sklepy, wellness prostory apod.
Lité potěry CEMFLOW vynikají vysokou tekutostí, takže materiál vyplní veškeré prostory, např. mezi trubkami či kabely, a snadno se ukládá do konstrukce.
Díky snadné manipulaci s litými potěry se tak realizace kompletních podlah rodinného domu zkrátí přibližně na polovinu. Materiály pro lité podlahy jsou vyráběny v betonárnách skupiny Českomoravský beton s plně automatizovaným systémem řízení dle speciálních a ověřených receptur.
Realizace lité podlahy je s potěrem CEMFLOW velmi jednoduchá a rychlá. Čerstvá tekutá směs se přečerpá na určené místo, kde ji odborná firma zpracuje do požadované roviny. Po ukončení práce se veškeré zařízení ze stavby ihned odváží.
Zůstane „jen" krásná hotová a perfektně rovná podlaha, která bude spolehlivě sloužit jako základ či finální povrch desítky let. Za jeden den je možné nalít plochu až 1000 m2. Hotová podlaha je po 24 – 48 hodinách pochozí, už po 4 – 5 dnech ji lze zatížit lehkým stavebním provozem.
obr.: Příjezd techniky a doprava materiálu na stavbu.
Vaše komentáře (0)Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”
-
Došlápněme si zblízka na dřevěnou podlahu
Jsou přírodní materiály v interiéru podle vašeho gusta? Pak bude dřevěná podlaha nejspíš na prvních příčkách vašeho výběru. Není divu, je to velmi lákavá, osvědčená a…
-
Pohodlí a čistý vzduch aneb vytírat, nebo vysávat?
Mysleli jste si, že už víte o centrálním vysavači všechno? Kdepak; široká škála mylných představ o nákladech, instalaci a účinnosti často zastírá jeho obrovské výhody. Jednou z…
-
Užitečné tipy při zařizování kuchyně a koupelny v roubence
Ke koupelně a kuchyni v roubence mají co říci i ti největší stavební laici. Na rozdíl od jiných částí stavby zde nehrají prim odborné termíny a znalosti, ale především…
-
Jak dřevo šikovně zakomponovat do stěn a stropů v interiéru
Bydlení v dřevostavbě sebou nutně nepřináší přítomnost dřeva v interiéru. Míra použití závisí zcela na nás. Můžeme jej úplně vynechat, nebo se jím obklopit. Způsobům, jakými…