Tisk
Honka: <small>Masivní dřevostavby nyní také s kamenným obkladem</small>

Honka: Masivní dřevostavby nyní také s kamenným obkladem

Michal Babor | Pondělí, 23. květen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Nepřekonatelné řešení Honka Fusion od největšího světového výrobce dřevěných srubů, finské společnosti Honkarakenne Oyj, kombinuje nejlepší vlastnosti masivního dřeva s jinými stavebními materiály novým, velmi inovativním způsobem.

Řešení pro městské prostředí

Koncepce Honka Fusion nyní umožňuje budování nízkoenergetických a naprosto zdravých domu z masivního dřeva domu pomocí kombinace s kamenným obkladem. Dřevostavby se tak výrazně přizpůsobují současnému stavebním stylu a mohou se tak bezkonfliktně a pozitivně aplikovat do městských oblastí. "Díky této konstrukční metodě můžeme znovu vstoupit do srdce města, kde v minulosti obvykle dominovaly dřevěné rodinné domy," říká hlavní architekt finské společnosti Honkarakenne Oyj Ville Annila.

Kámen i dřevo pro zdařilé dřevostavby

4Systém kombinující masivní dřevo s kamenným povrchem uvnitř i vně stěn domu je založen na skvělé funkčnosti obou materiálu. Masivní dřevo lze ponechat viditelné, například v obytných pokojích a v ložnicích. Do vlhkých prostor lze aplikovat obklady, masivní dřevěné části však mohou zůstat viditelné. "Zatímco kamenný povrch domu systému Honka Fusion je vyroben z kombinace materiálů, zachovává si takový dům vynikající vlastnosti přírodního a velmi trvanlivého masivního dřeva jako jsou ekologická šetrnost, energetická úspornost a vynikající vnitřní klima," zaručuje Eino Hekali, Vice-President, Design a R & D divize finské společnosti Honkarakenne.

 Difuzně otevřená konstrukce jako základ

3Stěny vyrobené z přírodního materiálu a bez plastu jsou difuzně otevřené. Regulují tak vnitřní vlhkost vzduchu a udržují ji na ideální úrovni. Právě z tohoto důvodu jsou dřevostavby z masivního dřeva velmi vhodné pro lidi s alergiemi nebo astmatem a pro každého, kdo pozitivně vnímá a hodnotí úroveň kvality klimatu v interiéru. Kromě toho masivní dřevo velmi efektivně tlumí hluk pocházející z oblasti mimo dům a zároveň vytváří akusticky velmi příjemnou atmosféru uvnitř domu.

 Sruby, které nikoho nepopudí

1 5Konkrétní stavební styl s použitím systému Honka Fusion se může velmi lišit a zahrnuje architektonické řešení od tradičních stylů až po ultramoderní domy. Honkarakenne je tak jediným výrobcem srubů schopným dodávat nízkoenergetické domy z masivního dřeva vhodné do městské zástavby vedle klasických zděných domů. Nesedavé lepené trámy používané v systému Honka Fusion původně používala společnost Honka ve finském srubu HONKA - ROCK, který byl představen v roce 2007. HONKA - ROCK byl jediným městským rodinným domem s připojeným kamenným křídlem se saunou.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (5)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop