Tisk
Přijďte se podívat na stavbu dřevostavby z Novatopu

Přijďte se podívat na stavbu dřevostavby z Novatopu

Michal Babor | Středa, 22. červen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Až do soboty 25. června máte možnost prohlédnout si naživo průběh stavby rodinného domu ze systému Novatop v Rožmitálu pod Třemšínem. Panely z masivního vrstveného dřeva se předem připravují podle projektové dokumentace ve výrobní hale a na stavbě se pomocí jeřábu (a samozřejmě lidských rukou) skládají jako stavebnice.

Dřevostavba přesně a rychle 

DSC05904Dřevostavba v Rožmitálu je jednou z dalších realizací studia 3ae, které má za sebou mimo jiné již jednu realizaci obytné stavby v Rožmitálu ze systému Novatop nebo třeba návrh na novou rozhlednu na vrcholu Třemšína. Právě probíhající realizace dalšího třemšínského domu je zajímavá tím, že se vrstvené panely Novatop používají pouze pro konstrukci pláště a nosných vnitřních stěn, zatímco stropy jsou zhotoveny klasickou tesařskou technologií. „Důvodem byl v tomto případě omezený rozpočet stavebníka, museli jsme proto hledat alternativy, které by stavbu zlevnily," říká architekt Lukáš Pejsar ze studia 3ae.

Podle něj je Novatop ideálním stavebním systémem pro moderní architekturu, navíc díky přesnosti minimalizuje riziko chyb vzniklých při realizaci lidským zaviněním. „Vysoké nároky klade Novatop třeba i na jeřábníka, který musí pracovat skutečně přesně. Na druhou stranu se ale Novatop vůbec nedá srovnat například se systémem Two by Four, který se bez mimořádně zručných tesařů neobejde. Díky tomu, že dřevěné panely míří na stavbu rovnou z počítačově řízené výroby, je riziko nepřesností skutečně minimální."

Tip na víkendový výlet

Rodinný dům v Rožmitálu pod Třemšínem se právě staví, finišovat bude v sobotu 25. června, kdy bude k nahlédnutí dokončena hrubá stavba. Výlet na Podbrdsko můžete spojit i s návštěvou historické slavnosti Den s českou královnou. Po celou dobu stavby budou k dispozici jak zástupci ateliéru 3ae, tak společnosti Agrop Nova, která je výrobcem systému Novatop.

Více informací k této akci 

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (5)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop